Бюджет затвердять навіть із явними недоліками – економіст

212
Експерт Реанімаційного Пакету Реформ Юрій Ганущак розкритикував політику Міністерства фінансів України щодо децентралізації.

«Мінфін має цілу купу інших проблем, і вони іноді підходять до їх вирішення механістично. Є 10 мільярдів на депозитах у місцевих бюджетів? Значить, жирують. Але депозити є далеко не в усіх. І депозити тимчасові, поки тендери будуть проведені», − наголосив Ганущак.
Крім того, він зауважив, що не згоден із рішеннями, які закладено в бюджет щодо доходів і видатків місцевих бюджетів: «Уряд декларує децентралізацію. Ми бачимо фінансування об’єднаних територіальних громад за рахунок «скарбів Полуботка». Але «скарби Полуботка» легше було б зняти, а ось Януковича – у мене є великі сумніви», − зауважив експерт. 
«Друга позиція. Уряд декларує, що, скажімо, будуть реформи в медицині. Учора заступник міністра освіти Ковтонюк говорив, що передусім це по первинці. Ми не бачимо окремо норматив витрат на первинну медицину. Тобто те саме, що цього року, і будуть ті самі проблеми, коли йде змішування первинки і вторинки – гроші витікають», − цитує Лівий берег фахівця. 
«У нас є тенденція виокремлення процесу навчання, але, вибачте, спочатку зробіть реформу адмінтерустрою. Що робить Мінфін? Він вилучає з нормативу ту частину, яка стосується поточного процесу, а потім з жахом бачить, що в деяких районах не вистачає на зарплату. Замість того, щоб ці гроші сконцентрувати на державному рівні, він їх скидає на місця, кому не вистачає, причому «ручняком». Тобто вирішує відповідно до затвердженого обсягу видатків на персонал. Тобто там, де зробили оптимізацію мережі, зробили перевезення дітей і так далі і скоротили ці витрати, вони відразу ж караються», − зазначив економіст.
Також він спрогнозував, що державний бюджет буде затверджено навіть незважаючи на наявні не доопрацювання, «оскільки незатвердження бюджету – це 1/12 і відсутність будь-яких «цукерок», які є в депутатів у проекті бюджету». 

Коментарi

Коментарiв