Міністр соцполітики пояснив, чому насправді уряд вирішив підняти «мінімалку»

173
Міністр соціальної політики України Андрій Рева пояснив, чому Кабінет Міністрів вирішив уже з наступного року підняти мінімальну заробітну плату для українців до рівня 3200 гривень.

«Коли ми говоримо про те, що повинна бути взаємозалежність між зростанням економіки і розміром зарплат, включаючи мінімальні, ми розуміємо класичну модель економіки, коли все прозоро і все зрозуміло. В країні, де 40% економіки знаходиться в «тіні», все працює трошки інакше», − зауважив Рева.
За його словами, на короткому історичному проміжку детінізація економіки може дати доходів до бюджету більше, ніж доходи від економічного зростання. Як він наголосив, сьогодні в Україні мінімальна зарплата навіть менша, ніж у Молдові, а з країн СНД нижче України тільки Таджикистан. 
«Але якщо ми поговоримо з пересічними громадянами, то вони, звичайно, будуть нам сміятися в обличчя і говорити про те, що не може бути в Узбекистані, в Киргизстані зарплата середня вища, ніж в Україні. Це просто говорить про те, що в нас в Україні рівень тінізації зарплат», − підкреслив в інтерв’ю Радіо Свобода міністр соцполітики. 
«Тому, коли ми говоримо про зростання мінімальної зарплати, то, дійсно, це в більшій мірі крок по детінізації зарплат. І саме по детінізації зарплат тих людей, які отримують найменше», − зазначив урядовець. 
«Парадокс! У нас 26 мільйонів людей, які є працездатного віку, зайнятих 16 мільйонів, 2 мільйони, по методиці Міжнародної організації праці, безробітних, де ще 8 мільйонів знаходиться – ніхто не знає, жодна структура в Україні. З 16 мільйонів зайнятих платить єдиний соціальний внесок 10 мільйонів, а з 10 мільйонів платників єдиного соціального внеску 4 мільйони платять з мінімальної зарплати», − пояснив високопосадовець.

Коментарi

Коментарiв