Влада зробила неприємний сюрприз – Бальцерович про «мінімалку»

173
Співголова Стратегічної групи радників Лєшек Бальцерович прокоментував обіцянку Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана про підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень.

За словами Бальцеровича, заява Гройсмана стала цілковитим сюрпризом, оскільки про це не знали ні радники, ні міжнародні партнери України – передає УНІАН.
«Неприємний сюрприз був. Я хочу сказати, що ні я, і ніхто з міжнародних організацій не знали про це, що буде збільшення на 100% мінімальної зарплати. Що ще важливо, ми не мали можливості ознайомитися з калькуляцією, на яку спирається це рішення», – наголосив реформатор.
Він зауважив, що це стало уже другим неприємним сюрпризом від влади цього року. Першим було продовження мораторію на продаж сільгоспземель.
«Я не проти того, щоб було менше бідних людей. Але бідність усувається шляхом економічного зростання, а прискорення зростання потребує прискорення реформ», – підкреслив співголова Стратегічної групи радників.
Крім того, він заявив, що ці рішення вимагає подання безлічі розрахунків. «По-перше, як це вплине на видаткову частину бюджету? По-друге, що буде з пенсійною системою і тіньовою економікою?».
«Це важливо, щоб рішення ухвалювали не раптово, а спиралися на калькуляцію, і щоб цю калькуляцію можна було назвати професійною», – пояснив Бальцерович, додавши, що не вказано кількості законів, які необхідно буде змінити у зв’язку зі зростанням мінімальної зарплати.
У підсумку він зізнався, що був украй здивований пропозицією голови Державної фіскальної служби про підвищення мінімальної зарплати більше ніж на 100% без жодного виправдання: «Здається, що це змагання в популізмі всередині самого уряду».

Коментарi

Коментарiв