Експерт пояснив, як влада маніпулює українцями за допомогою «мінімалки» у 3200

175
Політик, експерт із питань соціальної політики Андрій Павловський висловив думку, що насправді підвищення мінімальної заробітної плати з 1600 до 3200 гривень не допоможе українцям.

Павловський нагадав, що 26 жовтня під час засідання уряду Прем’єр-міністр Володимир Гройсман зробив популістську заяву, що з 1 січня 2017 року мінімальна зарплата становитиме 3200 гривень.
«Проте, згідно з роз’ясненням Мінісоцполітики, виходить наступне: «…ініціатива прем’єр-міністра передбачає, що в наступному році перший розряд єдиної тарифної сітки (ЄТС) дорівнюватиме прожитковому мінімуму, тобто 1600 гривень. Це основна зарплата, але той, у кого перший тарифний розряд, що становить 1600 гривень, отримуватиме за рахунок різних доплат і надбавок 3200 гривень», – зауважив експерт, додавши, що, таким чином, «мінімалка» як така все одно складатиме менше прожиткового мінімуму.
За його словами, до «так званого підвищення мінімальної зарплати» є чимало зауважень.
Зокрема, «якщо уряд каже саме про підвищення мінімальної зарплати із прив’язкою до ЄТС, навантаження на бюджет збільшиться на 495 мільярдів гривень. Із яких джерел Кабмін буде залучати додаткові кошти на підвищення мінімальної зарплати?».
Відповідно, Кабмін не має жодних джерел фінансування для підвищення зарплати, крім інфляційних (друкування гривні) та запозичень (що збільшить державний борг).
Крім того, з огляду на позицію Міністерства соціальної політики щодо надбавок і доплат, можна впевнено говорити про те, що для значної чисельності працюючих не призведе до підвищення середньої зарплати.
Також, як зауважив фахівець, Кабінет Міністрів може зменшити коефіцієнти ЄТС, що не призведе до зростання зарплати для значної кількості бюджетників, що є дуже поганим сигналом.
«За розрахунками експертів, може вийти так, що прибиральниця буде отримувати стільки ж, скільки отримує старший лаборант вищого навчального закладу, а лікар-терапевт буде отримувати всього на 500 гривень більше за прибиральницю. Навіщо вчитись роками, щоб отримувати стільки ж, скільки прибиральниця? Це знищення інтелектуального потенціалу країни, який визначає конкурентоспроможність економіки та майбутнє держави», – наголосив у статті для НВ політик.
Інший аспект, на його думку, полягає в тому, що якщо уряд не змінюватиме коефіцієнти, а просто відв’яже мінімальну зарплату від ЄТС, це призведе до руйнації бюджетного процесу в усій бюджетній сфері, бо саме мінімалка є базовим показником для ЄТС. Руйнування ЄТС призведе до свавілля у визначенні зарплат всім бюджетникам.
«А свавілля у бюджетній галузі – це корупція і ще раз корупція, це нечуване хабарництво з боку керівників бюджетних установ. За логікою процесу, уряд має підвищити також прожиткові мінімуми для дітей, пенсіонерів та інвалідів. Але про це ніхто не каже. Якщо ж уряд не підвищить за мінімалкою пенсії та соціальні виплати, це призведе до катастрофи: додаткові кошти у вигляді мінімальних зарплат прискорять інфляцію, а інфляція призведе до ще більшого зубожіння малозабезпечених верств населення», – пояснив Павловський.

Коментарi

Коментарiв