Міністр соцполітики анонсував перегляд розміру пенсій услід за «мінімалкою»

203
Міністр соціальної політики Андрій Рева анонсував перегляд урядом розміру соціальних стандартів у частині пенсійного забезпечення.

«Те, що ми внесли в парламент проект держбюджету – це перший крок. Наступний, який ми будемо робити дуже швидко, це перегляд соціальних стандартів у пенсійному забезпеченні. Нам для того, щоб це зробити, реально потрібен ресурс. Ресурс ми можемо взяти лише в економіці», – наголосив Рева.
За його словами, економічної моделі, в якій живе сьогодні Україна, де 50% економіки в тіні, детінізація на цьому короткому історичному проміжку може дати бюджету і суспільству більше, ніж просто економічний ріст.
«Ми сьогодні маємо дірку, зменшення надходжень по ЄСВ у Пенсійний фонд за 9 місяців приблизно на 23 мільярда гривень… Ми повинні прийняти комплекс заходів щодо детінізації. Ми повинні забезпечити пріоритет в зростанні заробітної плати, але не чиновників. Зарплату потрібно тим, у кого менше доходів, зменшувати розрив між дуже багатими людьми і дуже бідними», – заявив в ефірі 112 міністр соцполітики. 
Крім того, він додав, що у проект держбюджету закладено 156 мільярдів гривень на Пенсійний фонд , у той час коли раніше цей показник становив 145 мільярдів гривень.  
«Це при тому, що якщо в минулому році 57% становив дефіцит Пенсійного фонду, то зараз він буде становити близько 50%. Тобто прискорено зростають надходження від ЄСВ, ми вийдемо приблизно 50 на 50», – пояснив високопосадовець.
 

Коментарi

Коментарiв