Гроші нардепів убивають Україну – Dragon Capital

254
Представник інвестиційної компанії Dragon Capital Сергій Фурса пояснив, яку шкоду завдає корупція економіці України. 

«Уже який день інформаційне поле вирує від декларацій депутатів і інших чиновників. Дивує те, що люди здивувалися. Можна зрозуміти шок журналістів західних видань, які навперебій строчать колонки про українських графів Монте Крісто (які, втім, більше нагадують плюшкіних, які тягнуть все в дім). Але українці, що дивуються багатству своїх можновладців, подібні до страусів, які до цього ховали голову в пісок», − наголосив Фурса.
На його думку, можливо, і добре, що «цей нарив вдалося прорвати». Як він зауважив, у зв’язку з запровадженням електронних декларацій у депутатів та інших чиновників було два ризики. По-перше, йдеться про те, що не показувати нічого і потім зіткнутися з необхідністю пояснити свої покупки. По-друге, був ризик того, що їм доведеться відповідати на питання, звідки у них гроші.
«Майже всі вибрали другий варіант, сподіваючись, що в масовому спамі до них не доберуться, показуючи тонни кешу, в яких вони ховають і свої офшори, і доходи майбутніх періодів. Зрештою, корупційна рента цілком прогнозована», − підкреслив у статті для Еспресо експерт. 
За його словами, важливо показати, чим небезпечні такі депутатські гроші. І особливо добре, що вони показали їх у вигляді кешу, оскільки це – красномовний показник корупційних доходів.
«І що найстрашніше в цих 12 мільярдах гривень, які лежать мертвим вантажем у депутатів в коморах. Не тільки те, що тільки ці гроші виведені з економіки України. Зрештою, це всього лише 500 мільйонів доларів, що багато, але не критично», – зазначив фахівець, додавши, що кожна нова гривня в кишені депутата коштує понад 10 гривень для економіки України. 
«Найбільша шкода від корупції в тому, що вона вбиває конкуренцію, а без конкуренції економіка не може розвиватися. Пропадає основна рушійна сила для економічного зростання, інновацій, інвестицій. В результаті частка малого та середнього бізнесу в країні невисока, а економіка втрачає гнучкість і набагато довше відновлюється після будь-якої кризи», – пояснив Фурса. 
Крім того, як він підмітив, економіка не отримує іноземних інвестицій, який могли б запустити процес, вливши бензин у мотор зі збоями. 
«Але інвестицій немає в першу чергу тому, що в країні високий рівень корупції. З одного боку, це не дає активно заходити прямим інвесторам в країну і відкривати проекти з нуля. Із іншого – ми два роки не бачимо приватизації, тому що корупційний інтерес на державних підприємствах не дає продати великі об’єкти», – резюмував представник Dragon Capital. 
 

Коментарi

Коментарiв