Чим заможніші політики, тим бідніше населення – публіцист

304
Український філософ, письменник, публіцист Петро Кралюк прокоментував резонансне оприлюднення е-декларацій українських політиків.

«Виявляється, українські державні мужі, заробітна плата яких сягає у твердій валюті буквально кілька сотень доларів, тримають готівкою кілька сотень тисяч, а то й мільйонів цих доларів. Так, так, готівкою! Тобто не довіряють банківській системі. Або готуються до втечі з країни», − зауважив Кралюк. 
За його словами, їхні колеги із країн Європейського Союзу чи США можуть хіба що мріяти про такі статки. 
«Не буду говорити й про те, що ця розкіш виглядає просто шокуючою на тлі українських злиднів, коли більшість людей ледь зводять кінці з кінцями, не можуть оплатити комунальні послуги, заплатити за лікування тощо. До речі, останнім часом помітно зросла в нас кількість жебраків і прохачів. Розумію: для деяких із них жебрацтво – своєрідний бізнес. Та все ж симптом очевидний», − наголосив публіцист. 
На його думку, чим заможнішою є політична еліта, тим біднішим є населення країни, а ще: чим багатша ця еліта, тим вона менш ефективна. 
«Чому так відбувається? Тому що в бідних країнах можновладці працюють не на суспільство, а на самих себе. У таких країнах (на жаль, Україна до них належить) чи то державний чиновник, чи то депутат, отримавши омріяну посаду, думає передусім про те, як отримати від неї користь для себе», − зазначив у статті для Радіо Свобода фахівець.
Він додає, що у таких країнах державні посади часто продаються й купуються, що, власне, і є корупцією, тобто «псуванням – саме так перекладається цей термін».
«І справді ми маємо зіпсуту політичну еліту. Корупцію ж трактують як протиправну діяльність, котра полягає у використанні службовими особами їхніх прав і посадових можливостей для особистого збагачення. Саме корупція, як показують дослідження, є найбільшою перепоною до економічного зростання та розвитку. Тому найбільш корумповані країни – це, як правило, країни з бідним населенням. І навпаки», − пояснив філософ. 

Коментарi

Коментарiв