Експерт пояснив, чи варто 2017 року українцям очікувати на підвищення пенсій

327
Експерт із соціальних питань Андрій Павловський спрогнозував, що 2017 року влада не підвищить мінімальні пенсії удвічі на тлі подвійного підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень. 

На думку Павловського, 2017 року не слід очікувати підвищення мінімальних пенсій удвічі, як це планують здійснити з мінімальними зарплатами, піднявши їх із 1 600 до 3 200 гривень.
«Пенсії підвищать на 10% протягом усього 2017 року, як і заплановано. Тобто, підвищення вдвічі мінімальних пенсій удвічі, як це сталося з мінімальними зарплатами, не буде. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман особисто сказав, що пенсії підвищаться максимум на 10%», − зауважив експерт.
За його словами, для так званого «осучаснення» пенсій, про яке заявляє Кабінет Міністрів, поки не існує необхідних для цього законодавчих механізмів.
«Збираються ввести «осучаснення» пенсій, оскільки пенсія виплачується без урахування змін мінімальної зарплати протягом останніх років, інфляції. Виходить, що ті, хто вийшов на пенсію раніше на 10 років, виконуючи однакову роботу, в результаті отримують пенсію приблизно на 30% менше. Поки що це «осучаснення» не відбулося. При цьому уряд обіцяє здійснити таку реформу, ще не маючи механізму, оскільки не завжди керується здоровим глуздом і економічною логікою», − наголосив у коментарі ГолосUA фахівець. 
Додамо, влада пообіцяла українцям «осучаснити» пенсії на 284 гривні. Спосіб підвищення виплат Міністерство соціальної політики України розробило разом із Пенсійним фондом, але для реалізації проекту потрібно схвалення Верховної Ради. 
Поки у проекті державного бюджету на 2017 рік передбачено підвищення мінімальних пенсій з січня – до 1247 гривень, із травня – до 1312 гривень, а з грудня – до 1373 гривень відповідно.

Коментарi

Коментарiв