Експерти пояснили, як на українську економіку вплине перемога Трамп

228
Низка експертів проаналізували, як вплине на українську економіку зміна влади у США.

«Негайний плюс криється в тому, що почалася паніка на фондових ринках, яка, зазвичай, призводить до протилежного руху на товарних ринках. Першим показником є зростання вартості золота, а відповідно, за ним почнуть підтягуватися всі інші товарні ринки і підуть вгору. Враховуючи експортну спеціалізацію України на товари з низьким рівнем доданої вартості, це в короткостроковій перспективі може позитивним чином вплинути саме на експортерів українського металу, хімії та зерна. Якщо ціни на ці товари підуть вгору, значить можна скоротити той торговий дисбаланс, який є в України у короткостроковому періоді часу. Але напевно вже в кінці зими пройде коригування за цим ринкам, коли буде зрозумілішою економічна політика, яку провадитиме нова адміністрація Білого Дому», – пояснив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко. 
Другий аспект, за його словами, – це паніка на фінансових ринках, пов’язана з різким падінням інтересу до ринків. 
«Це означає, що Україна не зможе найближчим часом виходити на зовнішні ринки запозичення капіталу. Ми не зможемо позичати там гроші. Це якраз не погано. Чому? Тому що Україні доведеться виконувати взяті на себе зобов’язання щодо проведення реформ. А оскільки ми зараз перебуваємо в стані «нової нормальності» і абсолютного прагматизму, я думаю, що саме виконання зобов’язань меморандуму з МВФ буде ставитися за основу, а не геополітичні питання, як раніше. Я думаю, що при такому сценарії українські політичні еліти повинні бути більш мотивовані на проведення структурних реформ швидкими темпами. Вкрай важлива боротьба з корупцією, судова реформа, дерегуляція, підвищення якості державного керування», – підкреслив у коментарі НВ фахівець.
«Сподіваюся, що позиція адміністрації США стане жорсткішою до нашої влади і це змусить її зайнятися реформами, а здатися повністю Володимиру Путіну при цьому не дозволять настрої в суспільстві. Водночас, ослаблення фінансової підтримки нашого режиму за відсутності трансформації країни, як це було за часів Барака Обами, несе ризики здачі країни Путіну, на що наша влада внутрішньо, як мені здається, готова (своя сорочка ближча). Знову-таки надія на те, що суспільство – проти», – висловив думку керівник інвесткомпанії Eavex Capital Юрій Яковенко.
Почесний президент Київської школи економіки Тимофій Милованов запевнив, що, найімовірніше, ми побачимо послаблення підтримки США і агресивнішу позицію Росії. 
«Це дзвінок на пробудження українському урядові. Час дорослішати, не можна розраховувати на підтримку США або, як було раніше, на Росію. А треба будувати свою економіку самостійно. Позитив полягає в тому, що, коли вас батьки виганяють з дому, ви починаєте серйозніше ставитися до життя і з часом це життя стає кращим, ніж було до. Якщо Україна не буде сама рухатися далі, то найпевніше на наступних виборах населення може вибрати зовсім несподіваних людей у ряди керівництва країни. Щоб цього не сталося, потрібно прискоритися, робити швидше, а тих, хто не готовий, замінити на технократів або набрати нових технократів», – наголосив експерт.
«Позитив полягає в тому, що Трамп буде затятим противником підвищення ставки ФРС. Оскільки бізнес-інтереси Трампа, його передвиборча риторика орієнтовані на те, що з його приходом американський ринок отримає додаткові імпульси зростання, що будуть знижені податки, підвищена доступність кредитів, і відповідно, ймовірність підвищення ставки ФРС зводиться до нуля. Це означає, що валюти ринків, які розвиваються, будуть зростати по відношенню до долара США і ці ринки будуть почуватися більш захищеними, і відкриваються непогані перспективи утримання фінансової стабільності валютних ринків. Для нас це важливо, оскільки на валютному ринку пишеться сценарій економічного розвитку», – пояснив фінансовий аналітик РА Експерт-Рейтинг Віталій Шапран.

Коментарi

Коментарiв