Гонтарєва мусить відповісти за махінації в НБУ − політолог

275
Політолог Кирило Сазонов заявив, що очільниця Національного банку України Валерія Гонтарєва повинна понести відповідальність за підтримку, яку заступниця глави НБУ Катерина Рожкова надавала власникам «Платинум Банку». 

«В Інтернеті викладені записи розмов «правої руки» Гонтарєвої, заступника глави НБУ Катерини Рожкової. Якщо слідство підтвердить їх автентичність (а знайомі з Рожковою і її співрозмовники впевнені, що голоси справжні), це буде не просто гучна кримінальна справа. Це буде економічний, політичний і медійний вибух»,− спрогнозував Сазонов. 
«Рожкова обіцяє своїм друзям із «Платинум Банку» Дмитру Зінкову, Григорію Гуртовому і Борису Кауфману «намагатися проштовхувати потрібні рішення і домовлятися». Рожкова не просто консультує друзів і «зливає» внутрішню інформацію Нацбанку. Заради своїх партнерів, які мають потребу в коштах на докапіталізацію, вона навіть «теоретично» готова на таку авантюру, як вивести з «Платинума» валютні депозити вкладників банку, щоб отримати під них рефінансування Нацбанку», − наголосив політолог.
 
 
У статті для Цензор.нет він зауважив, що Гонтарєва усвідомлювала, що бере на роботу людину з сумнівною репутацією.
«Гонтарєва взяла Рожкову в Нацбанк влітку минулого року з посади в.о. глави «Платинум Банку». Причому Гонтарєву не збентежило, що правоохоронці відкрили кримінальну справу за фактом розкрадання коштів у ПАТ «Платинум Банк». Згідно з інформацією слідства, Рожкова займалася спотворенням фінансової звітності банку, виведенням коштів рефінансування, фіктивним кредитуванням. Підпорядкована Валерії Гонтарєвій із грудня 2013 по лютий 2014 року виводить з банку в офшори 75 мільйонів доларів».
За його словами, Гонтарєва  не могла не знати проте, що Рожкова займається «вирішенням питань» в інтересах «Платинум Банку», який уже другий рік балансує на межі банкрутства, але «наполегливо її покривала».

Коментарi

Коментарiв