Експерт спрогнозувала значну інфляцію в Україні

195
Головний економіст Dragon Capital Олена Бєлан зауважила, що прискорення інфляції в жовтні в Україні сталося за рахунок стрибка тарифів на житлово-комунальні послуги та молочні продукти. До того ж, споживчі ціни продовжать зростати. 

«Різке підвищення цін порівняно з вереснем було викликано дворазовим підвищенням тарифів на опалення і нетиповим різким стрибком цін на молочні продукти (+ 11% місяць до місяця) в результаті диспропорцій на внутрішньому ринку яєць», – зауважила Бєлан. 
«На інфляцію в річному вимірі також вплинула відміна пільгового тарифу на газ для населення (раніше діяв в період опалювального сезону, з жовтня по квітень), в результаті чого зростання цін на газ в жовтні становило 42%. Разом зі стрибком тарифу на опалення і зростанням цін на електроенергію житлово-комунальні послуги в цілому зросли на 44 % за рік, додавши до зростання цін ще 5 відсоткових пунктів і ставши головним драйвером прискорення річного показника інфляції», – цитує Сегодня експерта.
Крім того, вона нагадала, що базова інфляція (показник, до якого не входять регульовані тарифи, а також ціни на сирі продукти та енергетичні товари) залишилася на помірному рівні 6,5% г/г, практично не змінившись порівняно з вереснем.
«Споживчі ціни продовжуватимуть зростати в найближчі місяці за рахунок подальших підвищень тарифів на житлово-комунальні послуги та сезонного зростання цін на продукти харчування», – підкреслила економіст. 
«Ми очікуємо, що інфляція в річному вимірі залишиться двозначною до кінця року і протягом більшої частини 2017 року, сповільнившись під кінець наступного року до 8% г/г. Щоправда, наміри уряду подвоїти мінімальну зарплату з січня 2017 року до 3200 гривень можуть створити додатковий інфляційний тиск наступного року, не давши показнику інфляції опуститися нижче позначки у 10%»,– наголосила економіст.

Коментарi

Коментарiв