Експерт розповів про головну загрозу українській економіці на найближчий час

216
Член Українського товариства фінансових аналітиків Віталій Шапран висловив думку, що на наступні 5-7 років основним критерієм для успішності роботи українського уряду та зростання економіки буде здатність забезпечити зайнятість усередині країни.

«Коли ми подолаємо поточну економічну кризу (а в цьому сумнівів немає), перед нами постане проблема утримання робочої сили. Вже зараз пора б подумати про те, як зробити Україну конкурентною ринковими методами для своїх же громадян порівняно з пропозиціями сусідів», – наголосив у своєму Facebook експерт. 
Крім того, він зауважив, що близькість таких центрально-європейських країн, як Польща, Угорщина, Чехія, до «хороших економік» єврозони вилилася в падіння цін на нерухомість і падіння потенціалу зростання через те, що не було кому працювати.
«Поступово ця проблема в них стала не такою гострою, але в тому числі за рахунок українців, албанців, молдаван тощо. Вивчаючи їхній досвід, розумієш, що територія без людей (платників податків) – це Марс, і нам не потрібна «марсіанська економіка», – стверджує аналітик.
Він зазначив, що нині в Україні близько 16 мільйонів працездатних громадян, із яких 10 мільйонів – найнятих і 11 мільйонів пенсіонерів. «А що буде, якщо «наші» кинуться в Стару Європу?». 
За його словами, розвиток такого сценарію матиме наслідком те, що після заробітків у країнах ЄС і з настанням старості громадяни повернуться на Батьківщину й почнуть претендувати на мінімальну пенсію від ПФУ. 

Коментарi

Коментарiв