Економіст пояснив, чому насправді росте курс долара в Україні

221
Директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин пояснив, чому насправді почав рости курс долара в Україні.

За словами Юрчишина, нині існує низка факторів, що впливають на послаблення гривні. 
«Почати можна з того, що зараз погіршується зовнішньоторговельне сальдо, що, зрозуміло, обмежує можливість для заходів щодо підтримки гривні. Наступний момент – у цьому році, як, на жаль, і в попередніх, Україна не стала інвестиційно привабливою», –  пояснив експерт.
Він додав, що найбільше це проявляється в осінній період, коли валютна виручка, яка традиційно надходить у країну від валютних операцій – експорту і зростання імпорту, необхідного для підтримки енергетичної стабільності – накладається на слабку економічну динаміку. 
«Це також є макроекономічним фактором, що впливає на ослаблення гривні. Усі ці макроекономічні фактори найбільше впливають на середньострокові аспекти. Наразі ж очікуються великі проблеми з бюджетом через підвищення мінімалки. Економічні агенти розцінюють це як посилення ризиків девальвації та інфляції, а тому частина економічних агентів робить певні кроки для збереження своїх ресурсів», – наголосив у статті для НВ фахівець. 
 
Крім того, на його думку, внутрішньополітичні проблеми в Україні можуть призвести до подальшого гальмування реформування, незацікавленості МВФ у кредитуванні нашої держави, скорочення можливостей доступу до певних фінансових програм розвинених країн та міжнародних фінансових інституцій.
«Оскільки якщо МВФ вирішить, що Україна неналежним чином виконує свої зобов’язання, це означає ледь не автоматичне скорочення фінансування від Світового банку, ЄБРР та інших», – зауважив експерт. 
«Україні зараз дуже важливо проводити і демонструвати хоча б якісь позитивні зміни. Підвищення мінімалки – це не реформування. Це перерозподіл ресурсів, який навряд чи зможе стати чинником стабільного зростання, а значить, зміцнення національної валюти та поліпшення добробуту громадян», – резюмував Юрчишин.

Коментарi

Коментарiв