Соціолог спрогнозувала зростання рівня безробіття в Україні

231
Провідний науковий співробітник інституту демографії і соціальних досліджень НАН України Лідія Ткаченко спрогнозувала, що безробіття в нашій державі продовжить зростати і на початку наступного року може становити уже 1,8 мільйона чоловік замість 1,7 мільйона ​​безробітних за підсумками першого півріччя 2016 року.

«Згідно з методологією Міжнародної організації праці, безробіття в Україні продовжить зростати. І на початку наступного року, найімовірніше, вона становитиме 1,8 мільйона чоловік», − повідомила Ткаченко.
Відповідно до статичної інформації, рівень реального безробіття кардинально відрізняється від даних центру зайнятості.
«За методологією МОП, в якій відображається повний показник по безробіттю, у першому півріччі з січня по червень 2016 було зафіксовано 1,7 мільйона чоловік. Це люди, у яких не було на той момент роботи і вони перебували в її пошуках. У службі зайнятості – інші цифри. На кінець вересня там було зареєстровано вже 341 тисячу осіб. У жовтні поточного року – цифра склала 316 тисяч осіб. Відповідно, рівень безробіття знизився на 1,2%. Однак це лише тільки частина людей, яка звернулася в службу зайнятості», − повідомила у коментарі ГолосUA соціолог.
Крім того, вона зауважила, що офіційне безробіття в Україні знизилося, оскільки в центрі зайнятості через відсутність грошей намагаються працевлаштовувати людей якомога швидше, щоб не платити допомогу по безробіттю.
«Цього року у службі зайнятості було запроваджено новий регламент роботи. Вони намагаються залучити якомога більше роботодавців. На зареєстрованих безробітних чиниться тиск. Відповідно до нових вимог, здобувачів довго не тримають на обліку», − пояснила фахівець. 
Нагадаємо, в Україні в жовтні 2016 року офіційний рівень безробіття в порівнянні з попереднім місяцем знизився на 0,1 процентний пункт і склав 1,2%. Про це свідчать дані Державної служби статистики.

Коментарi

Коментарiв