Україна і Європа мають кардинально різне розуміння бідності – економіст

231
Очільник Комітету економістів України Андрій Новак прокоментував інформацію про те, що бідність загрожує кожному 13-му мешканцю країн Євросоюзу в порівнянні з показниками рівня бідності в Україні, де 50% громадян живуть за межею бідності. 

Напередодні директор Інституту демографії і соціальних досліджень Елла Лібанова повідомила, що станом на сьогодні в Україні близько 50% населення живе за межею бідності, у той час як у Європі цей показник становить близько 12%. 
На цьому тлі Новак зауважив, що при непрацюючій економіці в країні соціальні стандарти не можуть бути забезпечені, і тим більше підніматися. До того ж, поняття бідності в Україні значно відрізняється від його сприйняття в країнах Європи.
«У Європейському Союзі практично неможливо уявити людину, яка отримує чесно зароблену пенсію і порпається у сміттєвому баку. В ЄС такого немає», − підкреслив у коментарі ГолосUA фахівець.
Крім того, він наголосив, що уряди країн Європейського Союзу допомагають нужденним громадянам спеціальним соціальним забезпеченням, є допомога по безробіттю, яка дозволяє, у співвідношенні з українськими стандартами, абсолютно безбідно існувати і безпроблемно відпочивати. Це – наслідок роботи високоефективної економіки.
«Коли економіка не працює, соціальні стандарти не можуть бути забезпечені і тим більше не можуть рости. Тільки при ефективно працюючій економіці ви можете частину коштів виділяти на забезпечення соціальних стандартів», – резюмував економіст.

Коментарi

Коментарiв