Експерт пояснив, по кому найбільше «вдарить» підвищення «мінімалки»

189
Низка експертів стверджують, що підвищення мінімальної заробітної плати в Україні особливо болюче вдарить по малому бізнесу у депресивних регіонах, де роботодавці не зможуть його забезпечити.

«Виходячи з наявного розподілу рівня зарплат за регіонами, видається ймовірним, що підвищення мінімальної зарплати особливо болюче вдарить по малому бізнесу у депресивних регіонах, де роботодавці не зможуть забезпечити відповідне підвищення заробітної плати», − пояснив експерт групи публічних фінансів Реанімаційного пакету реформ Віктор Таран наголосив, передає Український кризовий медіа-центр.
За його словами, у першу чергу збільшення соціальної напруги стосуватиметься Кіровоградської та Житомирської областей.
На думку координатора проектів Інституту економічних досліджень і політичної консультації Олександри Бетлій, «найбільша проблема з таким стрімким підвищенням мінімальної заробітної плати у тому, чи зможе бізнес настільки швидко відреагувати, знайти гроші для підвищення мінімальної заробітної плати».
Як нагадав заступник очільника Міністерства фінансів Євгена Капінуса, цього року було знижено ЄСВ, за рахунок чого бізнес отримав близько 70 мільярдів коштів, які вони залишили у себе, пустили в економіку.
«Коли якраз піднімалося питання зниження ЄСВ, ми сподівалися, що буде діалог з бізнесом і що частину хоча б цих коштів буде направлено у заробітну плату. Нажаль, не по всіх категоріях це відбулось. Якщо враховувати ту кількість людей, які на сьогодні знаходяться на мінімалці, ми можемо зазначити, що значний ресурс залишився у бізнесі, проте не був направлений у заробітну плату. Тому ми сподіваємось, що це якраз і є той ресурс, який сьогодні може бути згенерований і все-таки направлений на людей, які повинні отримати відповідне підвищення по заробітній платі», − підкреслив високопосадовець.

Коментарi

Коментарiв