Експерт: Тарифи на воду знову можуть підняти, якщо не знизять вартість електроенергії

214
Член Національної комісії з державного врегулювання у галузях енергетики і комунальних послуг України Андрій Герус прокоментував можливе підвищення цін на електроенергію.

«Справа в тому, що з цього року ціна електроенергії була дійсно досить висока, в зв’язку з цим було багато шуму і критики, тому що вона була навіть трохи завищеною, на мою думку, для непобутових споживачів», − зауважив в ефірі Голосу Столиці фахівець. 
«Це бізнес: малий, середній, великий; це бюджетні установи: школи, лікарні. Всі вони складають категорію непобутових споживачів. Наприклад, для другого класу такого непобутового споживача тариф був майже дві гривні. Коли для населення у нас тариф, якщо не помиляюсь, десь в районі 1,3 гривні. Тому другий клас − дійсно тариф був високий, і я думаю, це правильне рішення, щоб його знизити. Тому що наш тариф для бізнесу вищий, ніж у РФ, вищий, ніж у Казахстані, і вищий навіть, ніж в деяких європейських країнах», − пояснив Герус.
Коментуючи, чи вплине це рішення на побутових споживачів, він висловив думку, що цю резолюцію не обов’язково ухвалять.
«Але, як я розумію, це може бути зниження саме для непобутових споживачів. Чи вплине це на простих українців? Звичайно, що вплине, тому що за все в підсумку платять кінцеві споживачі. Якщо у нас для бізнесу тарифи високі, це відбивається в ціні молока, хліба, тарифу водоканалу, тому що у водоканалу 40% собівартості є електроенергія в подачі води. Тому у нас тарифи на воду ростуть, це є основною причиною», − підкреслив експерт.

Коментарi

Коментарiв