Порошенко хоче зміни банківської системи «під себе» – економіст про ситуацію з «Приватбанком»

201
Очільник Комітету економістів України Андрій Новак прокоментував чергову хвилю чуток про націоналізацію «Приватбанку», одним із найбільших акціонерів якого є бізнесмен Ігор Коломойський. 

Глава Комітету економістів України запевнив, що нині для націоналізації «Приватбанку» наразі немає ні економічного, ні фінансового підґрунтя. 
«Це лише логіка особистих стосунків між президентом України та власниками «Приватбанку». Напевно, між ними є певний конфлікт по лінії бізнесу. На найпростішому рівні це схоже на те, що президент України хоче здійснити перерозподіл банківської системи на користь своїх банківських структур і використовує для цього повністю підконтрольний собі Нацбанк», – підкреслив у коментарі Радіо Свобода фахівець.
«Якщо дійсно відбуватиметься націоналізація, то українській державі за рахунок платників податків доведеться докапіталізувати його на суму понад 100 мільярдів гривень, інакше він не зможе виконувати зобов’язань перед своїми вкладниками. При цьому слід зазначити, що «Приватбанк» має найбільш розгалужену систему своїх філіалів, має найбільшу фізичну кількість вкладників і найбільшу кількість користувачів платіжними системами цього банку», – зауважив Новак. 
Пояснюючи, що означатиме для українців націоналізація «Приватбанку», він зауважив, що близько 50% громадян використовують платіжні системи цієї фінансової установи, кожен третій – вкладник цього банку чи користувач кредитом. 
У тому разі, якщо націоналізація відбуватиметься «цивілізовано», то всі зобов’язання перед вкладниками має виконувати новий власник. 
«Якщо ж напівдико, то буде повторення історії з десятками українських банків, які були ліквідовані за останні 2 роки зі втратами вкладів і надією на компенсацію лише у межах формули Фонду гарантування вкладів до 200 тисяч гривень і не більше», – наголосив експерт.

Коментарi

Коментарiв