Експерти розповіли, що чекає на українську економіку 2017 року

370
Низка провідних вітчизняних експертів зробили прогноз для української економіки, яка цього року досягла дна, але почала дещо зростати, на 2017 рік.  

Виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко спрогнозував, що наступного року Україна, швидше за все, отримає обсяги інвестицій близько 2-3 мільярдів доларів.
«Украй незначна сума, яка є похідною від неякісного інвестиційного клімату. Україна точно не та країна, яка може запропонувати найбільш оптимальні умови бізнес-клімату. Відповідно, притоки будуть незначними. Але навіть ці незначні притоки, які зайдуть у 2017 році, будуть розподілені, насамперед, між двома основними секторами: сільське господарство й енергетика. Усі інші отримають вкрай незначні суми», – запевнив Устенко.
На його думку, наступного року в рази збільшиться конкуренція за міжнародний інвестиційний ресурс, а виграє конкурентну боротьбу той, хто зможе запропонувати більш якісні умови для інвестування. 
«Тому стратегічне завдання – це проведення структурних реформ, поліпшення бізнес-клімату і зміна моделі зростання від експортно-орієнтованої старої моделі на нову інноваційну інвестиційну модель зростання», – підкреслив у коментарі НВ економіст.
За словами виконавчого директора Центру економічної стратегії Гліба Вишлінського, наступного року українська економіка зросте не більш ніж на 3%. 
«Це дуже мало в порівнянні з 17%, на які українська економіка скоротилася за 2014-2015 роки. Головне – це забезпечити в наступному році прискорення інвестицій. Бо без інвестицій, передусім іноземних, очікувати таку швидкість економічного зростання, яке було у тому ж 2013 році, неможливо», – пояснив фахівець.
 
Головний редактор порталу Фінансовий клуб В’ячеслав Садовничий стверджує, що націоналізація «ПриватБанку» погіршила валютні очікування населення і бізнесу, тому курсовий коридор 26-30 гривень за долар є вірогідним 2017 року. щоправда, у випадку погіршення зовнішнього торговельного сальдо та зриву співпраці з МВФ, ми побачимо більш ніж 10% девальвацію і курсові позначки вище 30 гривень за долар.

Коментарi

Коментарiв