Експерт: Держбюджет ухвалювали непрозоро і зі значними порушеннями

150
Економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Ангела Бочі запевнила, що виконання основних показників Держбюджету на 2017 рік реалістичне, але якщо говорити про підвищення мінімальної зарплати до 3200 гривень, то тут важливо, від чого відштовхуватиметься уряд при наповненні бюджету.

Фахівець підкреслила, що уже третій рік поспіль плануються доходи в розмірі 17 мільярдів гривень від приватизації, але реальна сума за цей час набагато нижча. Із запланованих на 2016 рік 17 мільярдів на сьогодні бюджет отримав близько ста мільйонів гривень.
«Позитивно, що змінюється податкове законодавство, йдуть пошуки можливостей для наповнення бюджету. Але всі ці пропозиції направлені не на врегулювання підприємницької діяльності, а на фіскальне наповнення бюджету», – зауважила у коментарі 24 Бочі.
За її словами, у бюджеті залишились традиційно високі видатки на утримання держапарату, міністерств, Верховної Ради. Хоча багато років ідуть розмови про їх зменшення, але ми бачимо, що видатки тільки збільшуються.
Щоправда, як наголосила економіст, одним із головних недоліків Держбюджету є сам процес його ухвалення, оскільки більшість норм бюджетного кодексу було порушено.
«Депутати голосували не за той бюджет, який був запропонований у вересні 2016 року. Це зовсім інша редакція. При цьому не було ніяких обговорень, публічних консультацій. Все це робилося десь серед ночі. Нічого спільного з прозорістю прийняття державних рішень немає», – підкреслила представниця Міжнародного центру перспективних досліджень. 
Крім того, вона спрогнозувала, що 2017 року можливе певне зростання економіки і стабілізація гривні. Щоправда, потрібно розуміти, як органи влади справляться з панікою у банківському секторі і  валютному ринку, які будуть включатися адміністративні заходи, щоб цьому перешкодити. Якщо протягом найближчих 2-3 місяців кризу вдасться подолати, то позитивні тенденції можна очікувати до кінця 2017 року.

Коментарi

Коментарiв