Економіст: Уникнути «зрівнялівки» на тлі підвищення мінімалки неможливо

290
Заявила заступник директора Центру економічної стратегії Марія Репко розповіла про можливі наслідки підвищення мінімальної заробітної плати в Україні. 

За словами Репко, потрібно не підвищувати всім заробітні плати, а надати автономію закладам. Як вона підкреслила, уникнути «зрівнялівки» на початку підвищення мінімальної зарплати просто неможливо. 
«Уникнути цього на першому етапі нереально, оскільки тоді потрібно буде підвищувати зарплати абсолютно всім працівникам на якусь суму, на це не буде просто коштів. Це може призвести просто до інфляції, якщо держава буде це фінансувати», – пояснила в ефірі 5 каналу експерт. 
«Тут потрібно, ймовірно, не підвищення всім зарплати, а автономізація закладів, щоб кожен заклад міг сам вирішувати, скільки йому потрібно, наприклад, прибиральниць, скільки він може і хоче платити цим прибиральницям, чи може він у своєму місці знайти на цю суму тих людей, що йому потрібні», – наголосила економіст.
До слова, раніше міністр соціальної політики Андрій Рева запевнив, що у фонді оплати праці для працівників державних організацій передбачені кошти на премії і доплати, що допоможе уникнути «зрівнялівки».

Коментарi

Коментарiв