2017 – рік злету української економіки – Atlantic Council

298
Шведський економіст, старший науковий співробітник Atlantic Council Андерс Аслунд зробив прогноз для економічної і політичної ситуації в Україні на 2017 рік.

Аслунд запевнив, що Україну чекає велика кількість небезпек, проте можливостей країна має все-таки більше. Так, 2017 року, за його словами, нарешті повинна початися реформа державної служби. Бюрократія повинна модернізуватися, спроститися і стати відкритою.
На його думку, найбільш важливою для країни реформою є реформа судової системи. Фахівець нагадав, що у червні 2016 року було ухвалено відповідний законопроект, а у березні повинен бути сформований новий склад Верховного Суду.
«Сподіваюся, реформований уряд буде краще взаємодіяти з приватним сектором. Поступова дерегуляція продовжиться, але істотного поліпшення роботи податкової та митної служб поки що очікувати не варто. Найімовірніше, на це знадобиться ще рік», – спрогнозував науковець.
Відповідно до його прогнозу, 2017 року українська економіка зросте на 2-3%, але цього недостатньо.
«Завдяки налагодженню експорту в Європу, Китай і Близький Схід країна може домогтися набагато більшого зростання. Більш низька інфляція і процентні ставки повинні пожвавити кредитування і внутрішні інвестиції. Зі зниженням оподаткування має зрости енергетичне виробництво», – цитує НВекономіста.
Щоправда, як він підкреслив, поки не можна робити надто райдужних прогнозів.
Зокрема, найбільшою загрозою для України, за словами Аслунда, в найближчому майбутньому буде новообраний президент США Дональд Трамп, який, судячи з усього, прагне максимально швидко укласти угоду з Президентом РФ Владіміром Путіним. «Жертвою, швидше за все, виявиться Україна».
 
Інша загроза для України також іде від Росії – стокгольмський арбітраж між «Нафтогазом» і «Газпромом»: «Нафтогаз» подав позов на 28 мільярдів доларів, а «Газпром» – на $39.
«Це стане найбільшим міжнародним арбітражем в історії. Рішення повинно бути прийнято у другому кварталі цього року, на його виконання, напевно, підуть роки», – наголосив фахівець.
Дещо менше побоювань, за його словами, викликає ситуація всередині країни. На цьому тлі він зауважив, що Прем’єр-міністр Володимир Гройсман прагне узаконити продаж сільськогосподарських земель до 2020 року, що, на думку Аслунда, цілком реалістично.
Також він підкреслив, що після двох провалених спроб приватизувати Одеський припортовий завод приватизація застопорилася.
«Відбувається безліч корупційних скандалів. І це добре, тому що вони викривають і перешкоджають корупційним діям у майбутньому», – стверджує експерт.
«Зважаючи на значні досягнення у реформуванні країни та з урахуванням її військово-політичного становища, хочеться сподіватися, що міжнародне співтовариство зможе мобілізувати по 5 мільярдів доларів на рік для часткової компенсації збитків, які завдала економіці України російська агресія», – підсумував Аслунд.

Коментарi

Коментарiв