Дефіцит держбюджету може бути в рази більший, ніж говорить влада – економіст

312
Директор FIBO Україна Сергій Поплавський розповів про серйозні недоліки Державного бюджету України на 2017 рік.

Раніше Президент України Петро Порошенко заявив, що Держбюджет-2017 є «соціальним і реформаторським», оскільки документ передбачає зростання добробуту українців. Зокрема, мінімальна заробітна плата зросла фактично удвічі.
Нагадаємо, документ передбачає дефіцит розміром 77,5 мільярда гривень, передбачені доходи становлять 721,4 мільярда гривень, а витрати – 790,4 мільярда гривень. Крім того, дохідна частина передбачає близько 20 мільярдів гривень від приватизації та спецконфіскації, за яку, до речі, так і не проголосували народні обранці. Приватизація також провалилася з тріском.
За словами фахівця, насправді дефіцит бюджету може бути більшим у рази.
«Що ми маємо на виході – дефіцит близько 4 мільярдів доларів і разом з цим соціальні стандарти підвищуються. Все це можна досягнути тільки за рахунок включення друкарського станка. Якщо я не помиляюся, то зараз навіть розглядають введення нової 1000-гривневої купюри – це не може не бути тривожним дзвіночком для жителів України», – пояснив у коментарі 24Поплавський.
Крім того, він проаналізував намір уряду залучити кредити для виконання бюджету. Зокрема, ідеться і про фінансову підтримку від Міжнародного валютного фонду.
«Ми ж гроші беремо не безкоштовно, ми з беремо з певним інтересом, закладеним у вартість цих грошей. Тобто займаємо 100, а віддаємо – 105 чи навіть 115. Все залежить від стану економіки в даний період. Це буде короткочасним рішенням проблеми, але в довгостроковій перспективі ми просто поглиблюємо нашу боргову яму, в якій ми перебуваємо», – підкреслив експерт.
Серед інших ризиків, за словами експертів, – девальвація гривні. Так, головний кошторис країни прописали з розрахунку 27 гривень 20 копійок за один долар США. Не тішить і показник інфляції – понад 8%.

Коментарi

Коментарiв