НБУ навмисно обвалив курс гривні – екс-нардеп

401
Колишній міністр економіки України, народний депутат II, V і VI скликань Володимир Лановий запевнив, що попри заяву НБУ про те, що він не несе відповідальності за падіння курсу гривні, насправді відомство відповідає за це.

«Загальна політика НБУ і уряду полягає в тому, щоб знижувати курс грошової одиниці», − підкреслив колишній нардеп. 
Так, на його думку, «післямайданівська» політика влади щодо грошової системи руйнує побут громадян України, їх добробут і ресурси підприємств. 
«У нас це рукотворний процес. Ми ж бачимо, що курс поправляється в ту або іншу сторону невеликими сумами, за рахунок коштів Національного банку. Це таке оперативне управління курсом. А НБУ витрачає на операції по зміцненню або ослаблення курсу не більше 50 мільйонів доларів за торговий день. Це дуже маленька сума для величезної країни», − запевнив економіст. 
Як він зазначив, національну валюту знецінювали, випускаючи додаткові суми грошових знаків, які відразу надходили в обіг: «Вони не йшли всім 43 мільйонам громадян України, а вони йшли певним фінансовим структурам, які потім ними розпоряджалися».
Екс-міністр нагадав, що 2015 року було додатково випущено 400 мільярдів гривень, передає Знай.ua
«2014 року на 200 мільярдів було емісії в режимі рефінансування окремих банків – нібито це стабілізаційний кредит. … І ще 200 міяльрдів було куплено облігацій у банків – НБУ дав ці гроші банкам для їх операцій. Це було подвійне збільшення грошових потоків і це не могло не відбитися», − наголосив фахівець. 
«Банкіри – не дурні, вони розуміють, що якщо дають зайві гроші, значить, курс буде провалюватися. Значить, треба швидко гривню скидати і брати долари. Тому нічого лукавити: коли відбувається друкування грошей і провалюється курс – на цьому заробляють учасники цього процесу», − стверджує Лановий.
Водночас, за його словами, відбувався процес збагачення олігархів – тих, хто має доступ до грошової системі, до інших активів. І великою підмогою цьому була «непублічність, скритність, тіньовий характер, кулуарний характер якихось домовленостей, якихось тендерів за операціями регулятора». 
«У кожному олігархічному холдингу є свій банк. І цей банк отримує такого роду допомогу, а потім дає своїм заводам під дуже низькі відсотки, тому що їхні заводи, фактично, банкрути, вони не модернізуються», − підкреслив колишній нардеп. 
Це дуже важливий момент, ключовий для нашої економіки – олігархи не модернізують заводи, тому що вони їх взяли, щоб викачати звідти прибуток і відвезти в тихі гавані», − підсумував Лановий.

Коментарi

Коментарiв