Економіст: Чи перетне долар позначку у 30 гривень?

264
Економіст Міжнародного центру перспективних досліджень, старший економіст Центру економічної стратегії Олександр Жолудь прокоментував зростання офіційного курсу гривні до позначки у 27,25 за долар. 

Нагадаємо, 13 січня Національний банк України встановив офіційний курс гривні на рівні 27,25 за долар. На ринку середній курс продажу складає 29,06, купівлі – 28,69 гривень за долар.
Економіст запевнив, що певні коливання є цілком нормальним явищем, оскільки у нас вільне курсоутворення. 
«Якщо ми подивимося загальні тенденції на сьогодні, то минулого року валюти більшості  країн, що розвиваються, у другому півріччі послаблювалися щодо долара. Причому ослаблення польського злотого, турецької ліри та російського рубля за половину 2016 року було більшим,ніж ослаблення гривні за той самий період. Тож частково те, що сьогодні відбувається, можна пояснити рухом разом з іншими валютами», – підкреслив у статті для НВ фахівець.
За його словами, у зимові місяці слід враховувати такий фактор як сезонність. Тобто, «через необхідність імпорту газу для опалення, а також зменшення експорту, пов’язане з тим, що найбільше ми експортуємо товари сільськогосподарського призначення, які продаються до кінця року, та чорні метали, які йдуть на будівництво і менше споживаються в зимовий період через те, що наші основні ринки – це Європа та Північна Африка; вони знаходяться у тій півкулі, де зима співпадає з нашою. Звідси сезонність експорту». 
«Якщо дивитись з цієї точки зору, не варто очікувати значного посилення гривні до кінця опалювального сезону та відновлення будівництва. Коливання, безумовно, будуть, але в січні та лютому можливі значні послаблення. Нагадаю, наприклад, що в лютому минулого року курс доходив приблизно до 27,3 гривень за долар, а потім у літні місяці зміцнився до 25 гривень за долар», – пояснив Жолудь. 
Також, як він зауважив, і цьогоріч певне послаблення імовірне саме в лютому, у той час як посилення національної валюти, найвірогідніше, відбудеться вже навесні.
«Виключати продовження ослаблення не можна, оскільки у нас вільне курсоутворення. Я б не стверджував із впевненістю, що воно буде, але і виключати його також не став би. Не думаю, що ми найближчими тижнями перейдемо межу у 30 гривень за долар, але подальше зростання курсу долара можливе», – резюмував експерт.

Коментарi

Коментарiв