Подвоєна «мінімалка» знищить Україну українську економіку?

212
Віце-президент Асоціації платників податків України, глава Київського відділення Асоціації Павло Погиба пояснив, які проблеми завдасть українській економіці рішення влади про підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень.

Урядовці стверджують, що рішення про «мінімалку» сприятиме детінізації економіки, проте, як зауважив експерт, яким чином підвищення мінімальної зарплати має змусити підприємців вийти з «тіні», відповісти вкрай складно. 
«За новими нормами працедавець повинен платити мінімум 3200 гривень і відраховувати 22% від цієї суми у вигляді Єдиного соціального внеску. Це ще 704 гривні. У результаті на одного співробітника треба закласти мінімум 3904 гривні. На жаль, більшість малого і середнього бізнесу не зможуть собі такого дозволити. У підсумку вихід один − скорочення штату або переведення співробітників на цивільно-правові угоди, що не вимагають відрахувань», − пояснив у коментарі Знай.ua фахівець. 
Як він зауважив, у кращому разі для працівників ситуація закінчиться фіктивним звільненням і виплатою всієї зарплати в конверті, а це ще сильніше вдарить по податкових відрахуваннях. 
За його словами, основна проблема в тому, що український бізнес уже понад 10 років працює в умовах повної або часткової «тіні». 
«І корінь зла тут не в тому, що підприємці не хочуть платити податки, вони просто не довіряють державі, яка занадто часто і не завжди вдало змінює правила гри», − підкреслив Погиба, додавши, що одним із прикладів є саме підвищення «мінімалки», оскільки ще у серпні влада обговорювала з працедавцями і профспілками зростання зарплати не більше ніж на 10%, а до такого стрибка ніхто не був готовий. 
«Результат більш ніж плачевний: перед новорічними святами спостерігався, і зараз теж, величезний сплеск тих, хто бажає закрити ФОП. Тільки за три тижні в Україні стало менше на 128 тисяч підприємців, яких, нагадаємо, зобов’язали платити щомісячно Єдиний соціальний внесок 700 гривень, незалежно від наявності прибутку», − констатував віце-президент Асоціації платників податків України. 
Як він пояснив, кількість закритих ФОПів свідчить про те, що держбюджет за майбутній рік не отримає від них більше 1 мільярда гривень ЄСВ. 
«А ще мінімум 128 тисяч чоловік уже втратили роботу. Я багато спілкуюся з підприємцями і вимушений констатувати, що вони в шоці від нововведення. Багато хто просто закриває свій бізнес. Зростання «мінімалки», крім усього іншого, призведе до зростання цін на товари і послуги. За найскромнішими підрахунками, ціни зростуть мінімум у два рази», − спрогнозував експерт. 
Крім того, він запевнив, що проблем почнуться і в бюджетній галузі, оскільки на оплату праці треба передбачити суму вдвічі більшу за звичайну, на що у держави немає резервів, тому уже сьогодні багатьом працівникам пропонують варіант працевлаштування на півставки.
«Ситуація вкрай складна, економіка практично не працює. Її необхідно реанімувати: один із виходів − перезавантаження влади. Все чіткіше зрозуміло, що країні потрібні перевибори, формування команди управлінців, які готові чути бізнес і розвивати економіку держави. Без цього ми й далі скочуватимемося у кризу», − підсумував Погиба.

Коментарi

Коментарiв