Реєстрація Увiйти
Вхiд на сайт
» » Влада намагається виправдати падіння курсу гривні святами – економіст

Влада намагається виправдати падіння курсу гривні святами – економіст

5-01-2017, 13:49
Автор: mironetti
Переглядів: 407
Версія для друку
Очільник Комітету економістів України Андрій Новак запевнив, що падіння курсу національної валюти протягом останніх кількох днів насправді не пов’язане з періодом новорічних свят.
«Спроби виправдання падіння курсу гривні святами є досить цинічними. Через різке падіння доходів більшість українців проводять свята в країні, а не за кордоном. Тобто вони користуються гривнями. Люди обмінюють валютні заощадження на гривні, а не навпаки», – пояснив у своєму Facebookекономіст.

Так, за його словами, насправді девальвація гривні відбувається через політику Національного банку України і Кабінету Міністрів.

«По-перше, за рахунок девальвації поповнюються Державний і місцевий бюджети. По-друге, таким чином задовольняються інтереси великих експортерів», – пояснив Новак.

До слова, раніше він уже прогнозував, що дефіцит, закладений до Держбюджету-2017, не відповідає економічним реаліям.

«Щоб перекрити дефіцит і борги, Кабмін та НБУ штучно девальвуватимуть гривню. Тому закладений показник курсу гривні 27,2 до долара не відповідає дійсності», – попереджав фахівець.

Щоправда, минулого року Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман запевнив, що дефіцит основного кошторису країни 2017 року становитиме не більш ніж 3%.