Курс долара стрибає через прорахунки Нацбанку – економіст

280
Виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко пояснив, із чим пов’язані нинішні коливання курсу гривні. 

За словами фахівця, частково ці коливання обґрунтовані незрозумілою долею подальшої співпраці України з Міжнародним валютним фондом. Крім того, на курс впливає ситуація з «ПриватБанком» і прорахунками НБУ. 
Як пояснив Устенко, коли ринок живе в очікуванні девальвації гривні, моментально експортери знижують своє бажання заводити валютну виручку на територію України. відповідно, вони її притримують, щоб потім продати за вищим курсом. 
При цьому, на думку експерта, Нацбанк робить тактичні прорахунки.
«Наприклад, минулого тижня НБУ скуповував валюту замість того, щоб дати ринку можливість заспокоїтися і стабілізувати валютний курс. Нацбанк не діяв, коли у нього на руках була додаткова валюта. Регулятор її не викидав на ринок, щоб згладити коливання. Те ж саме бачимо і на цьому тижні. Адже головне, чого хоче ринок – передбачуваності. Такими діями НБУ передбачуваність йому точно не додає», – підкреслив у коментарі 24 економіст. 
Також він додав, що не останнім чинником у знеціненні гривні є націоналізація «ПриватБанку» – велика кількість вкладників стали знімати депозити в гривнях і конвертувати у валюту, чим могли створити тимчасовий тиск на курс. 
Щоправда, як зауважив фахівець, з огляду на статистику 2016 року, населення вже не є серйозним гравцем на валютному ринку.
«Раніше у критичні періоди населення могло купити на два мільярд доларів більше, ніж продати. А 2016 року українці продали на 2,5 мільярда доларів більше. Це свідчить про те, що населення не є вже гравцем на цьому ринку. У нього немає запасу міцності. Українці продають валюту, щоб зводити кінці з кінцями: платити більш високі тарифи, вартість продуктів харчування тощо», – підсумував Устенко.

Коментарi

Коментарiв