Названо справжню причину падіння гривні, про яку мовчить НБУ

315
Низка експертів пояснили, які насправді причини того, що за тиждень після Різдва гривня девальвувала на 8 %, що дорівнює приблизно 3 гривням.

Після Різдва українці побачили нову вартість національної валюти – близько 29 гривень за долар. 
Очільник ради НБУ Богдан Данилишин стверджує, що факторами, які впливають на обмінний курс у цій ситуації є сезонність. На початку року, кожного року ділова активність у державі спадає, що зумовлює звичайне скорочення обсягів валютної виручки.
За його словами, на курс валют також впливають також передноворічні виплати представникам бюджетної галузі, пенсіонерам, які здійснювалися з державного бюджету України. Іще однією причиною, як підкреслив він, є пожвавлення споживчого попиту серед населення.
Здебільшого фахівці погоджуються з НБУ: частково гривня дійсно девальвувала через виплати бюджетникам у кінці грудня, а спад ділової активності на свята спровокував попит на валюту. 
Щоправда, експерти заявили, що основною причиною обвалу гривні є дещо інше, про що мовчить Нацбанк. Про це ідеться у сюжеті 24
«Основна причина чого сталася девальвація – це націоналізація Приватбанку. Ви самі розумієте, це дуже великий банк. НБУ зробив дуже велику емісію гривні», – пояснив президент Українського аналітичного центру Олександр Охрименко.
Так, якби не ситуація з «Приватом», під час новорічних свят фахівці мали всі підстави очікувати зміцнення гривні. Саме ця емісія НБУ для потреб «ПриватБанку» ще тиснутиме якийсь час на гривню. 
Тим не менше, поки експерти не прогнозують різкого обвалу. Зокрема, з огляду на відновлення експорту і сприятливі ціни на метал. 

Коментарi

Коментарiв