Для фінансової стабільності 2017 року Україні необхідно 5-10 мільярдів доларів

256
Виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко назвав два можливих сценарії розвитку економічної ситуації в Україні 2017 року і пояснив, яким буде курс долара цьогоріч.

За словами експерта, 2017-го є абсолютна можливість утримувати курс долара в діапазоні близько 30 гривень, із можливими коливаннями, плюс-мінус 5%. При цьому можливі два сценарію розвитку ситуації. 
Перший сценарій досить оптимістичний: Україна рухається по шляху проведення структурних реформ, судової реформи, бореться з корупцією, дерегулює бізнес, проводить реформи системи державного управління. 
«Тоді, як наслідок, ми відновлюємо співпрацю з міжнародними фінансовими інституціями, отримуємо доступ до відносно дешевого кредитного ресурсу і притоки прямих іноземних інвестицій. І з’являється можливість «перекрити» необхідні 5-10 мільярдів доларів, яких Україна потребує, щоб підтримувати фінансову стабільність протягом цього року. При цьому, золотовалютні резерви не тільки не зменшуються, але навіть, можливо, і збільшуються», − пояснив у коментарі ГолосUA Устенко.
Відповідно до другого сценарію, влада гальмуватиме реформи, що, на думку фахівця, є цілком імовірним, оскільки реформи і до цього проводили на низькій швидкості.
«Друга причина – прагматизм у зовнішній політиці, починаючи з цього року, очевидно, буде зростати – через зміну адміністрації у США, виборів у Франції та Німеччині, серйозних проблем у самому Європейському Союзі», − підкреслив економіст.
На його думку, у зовнішній політиці превалюватиме прагматизм, у тому числі і в частині економічного співробітництва. 
«Виходячи з цього, мені здається, ми можемо потрапити у серйозну зону ризику, що не отримаємо необхідного обсягу кредитних ресурсів і припливу прямих іноземних інвестицій. Я не думаю, що цьогоріч інвестиції будуть вище 2-3 мільярдів доларів. Цього базового сценарію потрібно дотримуватися, щоб не бути занадто сильно засмученими потім. А решту треба перекривати кредитним ресурсом», − зауважив Устенко. 
Як він пояснив, у другому варіанті стабільність теж можна витримувати, але вже за рахунок зниження рівня золотовалютних резервів НБУ. А це, звичайно, досить небезпечний напрям, тому краще реалізовувати реформи.

Коментарi

Коментарiв