Екс-заступник глави НБУ заявив, що на падіння гривні вплинув «ПриватБанк»

291
Колишній заступний глави НБУ, радник міністра економіки України (2006 року) Сергій Яременко запевнив, що основною причиною нинішньої ситуації на ринку є націоналізація «ПриватБанку». 

«Це основний фактор, який вплинув на рух курсу, і він буде впливати й надалі. Ефект націоналізації полягає в тому, що умовно, «ПриватБанк» був без ресурсу зі своїми боргами тощо. Банк повинен був віддавати рефінансування в розмірі близько 20 мільярдів. Тобто всі зароблені гроші в економіці або в самому банку, він повинен був акумулювати і віддавати Нацбанку», – пояснив в ефірі 5 каналу Яременко.
За його словами, у випадку, який стався, аби не порушити нормальний перебіг процесу в цьому банку, щоб не посіяти паніку, потрібно було давати можливість людям забирати гроші. 
«І виходить, що в цей час, за різними даними, влили 45 мільярдів. Не можу сказати, що вони всі вийшли», – зауважив експерт.
До слова, раніше у НБУ заявили, що падіння гривні не пов’язане з націоналізацією «ПриватБанку».
Як пояснив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко, курс долара нині стрибає через прорахунки Нацбанку. Крім того, за словами фахівця, частково ці коливання обґрунтовані незрозумілою долею подальшої співпраці України з Міжнародним валютним фондом.
При цьому, на думку експерта, Нацбанк робить тактичні прорахунки.
«Наприклад, минулого тижня НБУ скуповував валюту замість того, щоб дати ринку можливість заспокоїтися і стабілізувати валютний курс. Нацбанк не діяв, коли у нього на руках була додаткова валюта. Регулятор її не викидав на ринок, щоб згладити коливання. Те ж саме бачимо і на цьому тижні. Адже головне, чого хоче ринок – передбачуваності. Такими діями НБУ передбачуваність йому точно не додає». 

Коментарi

Коментарiв