Експерти закликали скоротити робочий день до 5-6 годин і зменшити пенсійний вік

345
Економічний і політичний експерт Юрій Гаврилечко запевнив, що спочатку Україну слід зосередитися не на реформуванні пенсійної системи, а на зміні в трудовому законодавстві. Зокрема, необхідно скоротити робочий день до 5-6 годин, оскільки це дасть змогу працівникам більше відпочивати та зменшить рівень безробіття. 

Відповідну думку він висловив під час круглого столу в Укрінформі на темі: «Які реформи влада може запропонувати українському суспільству і що реально має зробити у 2017 року». 
«Потрібно скорочувати робочий день до 5-6 годин. По-перше, це надасть можливість працівникам більше відпочивати, бо стомлена людина не може ефективно працювати. По-друге, це зменшить рівень безробіття. За рахунок збільшення вільного часу і зменшення безробіття у нас зможе знизитися рівень злочинності», − запевнив політолог. 
Також він підкреслив, що пенсійний вік слід не збільшувати, а знижувати, оскільки нині в Україні найбільша проблема – це надвисока смертність працездатного населення віком 35-50 років.
Більше того, Гаврилечко заявив, що Пенсійний фонд потрібно ліквідувати, оскільки нині він «не виконує своїх зобов’язань і не може виконувати, оскільки в Україні немає солідарної системи пенсійного забезпечення». 
«Солідарна система пенсійного забезпечення передбачає відрахування від всіх доходів до Пенсійного фонду. У нас до Пенсійного фонду йдуть нарахування на заробітні плати найманих працівників і ще не на весь розмір заробітної плати, а на частину заробітної плати. Відповідно, у такий спосіб не працює солідарна система ніде», – підсумував економічний експерт.

Коментарi

Коментарiв