Якщо Україна влазитиме в борги, про стабільність гривні можна забути – експерт

300
Експерт Реанімаційного пакету реформ Павло Кухта прокоментував результати  дослідження Global Risk Briefing, згідно з якими гривня 2017 року перебуватиме в зоні ризику, але може стати найстабільнішою валютою у світі.

«Гривня уникне падіння за умови, що уряд продовжуватиме політику на стабілізацію, а в першу чергу це означає обережне ставлення до державних видатків, оскільки гривня колапсує здебільшого через безвідповідальну фіскальну політику», – пояснив фахівець.
За його словами, якщо Україна почне влазити в борги чи безглуздо друкувати гроші, про стабільність гривні можна забути.
«Нині немає фундаментальних факторів, які можуть спричинити девальвацію. На зовнішніх ринках також нічого кризового для нас не відбувається. В подальшому все залежить від політики України», – наголосив у коментарі Слову і Ділу експерт. 
Він нагадав, що гривня вже упала більше ніж у 10 разів, і це було викликано безвідповідальною фіскальною політикою – витрачали більше, ніж могли собі дозволити, додруковували, влазили в борги.
Як він зауважив, звісно, для країна ситуація пом’якшується завдяки співпраці з Міжнародним валютним фондом. 
«Зараз напряму впливають кредитні гроші. Вони певною мірою є подушкою безпеки, що  захищає від падіння гривні. По-друге, поки ми в програмі МВФ, то певним чином застраховані від ризиків різкого обвалу, падіння», – підсумував Кухта.

Коментарi

Коментарiв