Економіст: Чи буде долар по 64 гривні

231
Виконавчий директор Центру соціально економічних досліджень CASE Україна Дмитро Боярчук пояснив, чи імовірне 2017 року зростання вартості долара до позначки у понад 60 гривень. 

«Чи може гривня бути UAH 64.57/USD? Запитали в коментарях. Дали посилання на якусь публікацію в стилі Данилишина. Відповідаю – колись напевно так і буде, але зараз ще ні», – запевнив у своєму Facebook Боярчук.
Він нагадав, що минулого року експорт становив 45,6 мільярда доларів, у той час як цього року буде приблизно 47,2 мільярда доларів. Крім того, енергетичний імпорт був на рівні 7,7 мільярда доларів, наступного ж року, за прогнозами, буде близько 8 мільярдів доларів. 
За словами експерта, це ті фактори які відносно слабо реагують на обмінний курс.
Він також пояснив, валютна виручка здебільшого фактор зовнішнього попиту і якщо відбувається девальвація, то вона швидше збільшиться, тому цифра експорту або така, або навіть більша. А платежі з енергетичного імпорту – у валюті і від обмінного курсу не залежать.
«Українці на неенергетичний імпорт витратили 1,1 трлн грн 2016 року, що становить 43.5 мільярда доларів. Наступного року спроможність купувати неенергетичний імпорту припустимо зросте на 30 % і складе 1,45 трлн грн», – зазначив фахівець. 
«Якщо припустити, що курс буде UAH 64.57/USD, тоді вартість цього імпорту 22,4 мільярда доларів. І тоді у нас шалений надлишок валюти – 16,8 мільярда доларів профіциту. Такий сценарій нереалістичний, бо як тільки з’явиться надлишок валюти, тим більше такого масштабу, гривня почне дуже швидко укріплюватись», – спрогнозував Боярчук.

Коментарi

Коментарiв