Підвищення «мінімалки» − лише ілюзія боротьби з бідністю − економіст

271
Старший економіст і член Наглядової ради центру соціально-економічних досліджень «CASE Україна» Володимир Дубровський запевнив, що рішення уряду про підвищення мінімальної заробітної плати для українців не вирішить проблему бідності.

Як підкреслив економіст, заяви про те, ніби підвищення «мінімалки» хоч якоюсь мірою є боротьбою з бідністю – лише велика ілюзія. 
«Насправді, світовий досвід є однозначним. Мінімальну зарплату підвищували в багатьох країнах, вона існує в багатьох країнах, але економісти знають, і це доведено емпіричними дослідженнями, що насправді це відбувається тільки під тиском профспілок і допомагає тільки незначеній категорії робітників, які працюють десь на межі цієї мінімальної зарплати», – пояснив в ефірі Радіо Свобода Дубровський.
За його словами, ті, хто не мають роботи від цього потерпають, оскільки для них створюють менше робочих місць. У свою чергу, ті, хто заробляють більше, від цього теж потерпають, бо працедавці змушені виплачувати більше малокваліфікованим працівникам і заощаджувати, відповідно, на більш кваліфікованих.
«В Україні трошки інша ситуація, оскільки в бюджетному секторі було багато більш-менш кваліфікованих робочих місць, які все ж таки не могли забезпечити зарплатами навіть у 3200 гривень і відповідно ті, хто отримували менше, вони зараз радіють. Але це тільки в бюджетному секторі», – зауважив фахівець.
Крім того, він запевнив, що уряд фінансуватиме підвищення зарплат у бюджетному секторі за рахунок репресій проти приватного сектору. 
«Я вважаю, що це абсолютно хибна лінія, бо це означає, що працівники приватного сектору, які отримували менше за мінімальну зарплату, опиняться перед вибором: або їх буде звільнено, або їх буде переведено на повністю тіньову зайнятість, ну, або підприємець просто змушений буде закрити свій бізнес і заробляти якимось іншим шляхом», – резюмував експерт.

Коментарi

Коментарiв