Жити по-новому: що змінить «мінімалка» у 3200

334
Економіст Юрій Буздуган проаналізував імовірні результати рішення Кабінету Міністрів України про підвищення мінімальної заробітної плати. 

За словами експерта, «мінімалку» дійсно слід підіймати. Проте, аби це дало результати, повинен бути інший підхід. 
«В Україні давно порушені майже всі макроекономічні баланси: кредитно-фінансовий, міжгалузевий, а головне – порушений баланс проживання. Скільки людина отримує, стільки за це купує. В нас економіка, яка не виробляє та не платить людям те, що вони заробили», – пояснив у коментарі Слову і Ділу Буздуган.
Як він стверджує, підвищення «мінімалки» певною мірою є позитивним кроком, але з урахуванням того, що квитанція за трикімнатну квартиру приходить на суму близько трьох тисяч гривень, для того, щоб жити, мінімальна заробітна плата має бути не 3200 гривень, а хоча би 4500.
Крім того, економіст підкреслив, що проводити підвищення зарплат слід збалансовано та комплексно, одночасно зі збільшенням рівня виробництва. У нас же замість цього створюють нові органи та бюрократичні структури. Наприклад, лише на НАЗК виділено півмільярда гривень із державного бюджету. 
«Питання: антикорупція в Україні перемогла?», – зауважив фахівець.
«Доцільність підвищення зарплат так, як це зробив уряд, викликає питання. Цих грошей, людині, яка живе на одну «мінімалку», все одно не буде вистачати на проживання», – підсумував експерт. 

Коментарi

Коментарiв