Уряд дурить людей із субсидіями та з їх монетизацією – експерт

292

На думку директора «Інституту міста» Олександра Сергієнка не тільки урядовий варіант «монетизації» субсидій, а й саме їх надання в даний час в Україні є фікцією.

«Монетизація субсидій – це коли гроші отримує населення на руки. І після цього людина вирішує сама, як їх витрачати, чи на заходи з енергозбереження та економії, чи на щось інше. Або оплачувати високі тарифи за неякісні послуги», – пояснює експерт цей просес у інтерв’ю для ГолосUA.

 

Субсидії мають стимулювати у споживачів економність та прагнення до модернізації свого невеликого комунального господарства. При цьому експерт зазначив, що не тільки урядовий варіант «монетизації» субсидій, а й саме їх надання в даний час в Україні є фікцією.

«Самі субсидії насправді – це державні дотації, які просто особливим способом розраховуються. Раніше дотації просто були закладені у тарифах. А зараз вигадали складніший механізм їх нарахування. Виходить, що державна дотація видається в залежності від доходу сім’ї».

 

Але суть від зміни механізму розрахунків не змінилась: гроші, як і раніше, безпосередньо надходять монополісту, що надає послуги.

 

«Є закон №1198, за яким платежі населення потрапляють на транзитний спецрахунок, комунальні служби на нього навіть подивитися не можуть. З нього гроші безпосередньо йдуть до «Нафтогазу»», – пояснив Сергієнко.

Коментарi

Коментарiв