Замість очікуваних 8% продуктова інфляція може становити 20-30%

231
Очільник української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко пояснив, що  і на скільки дорожчатиме цього року. Зокрема, на тлі підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень. 

Дорошенко зауважив, що уже протягом перших трьох тижнів нового року ціни на продукти зросли більше, ніж очікували експерти, а річна продуктова інфляція буде вищою, ніж 2016 року. 
«Коли ми говорили на початку року про інфляції 8%, то ми розуміли, що продуктова інфляція буде набагато більше. Щось виросте на 20%, щось на 30% 2017 року. І найнебезпечніше тут те, що ми побачили значне подорожчання вже в перші новорічні дні», − наголосив в ефірі Еспресо фахівець.
Так, він нагадав, що уже значно подорожчали молочні продукти та м’ясо.
«До 20 листопада ми, наприклад, побачили зростання вартості молочних продуктів в середньому на 3%. А якщо порахувати річну інфляцію, це означає, що до кінця року, наприклад, молочні продукти можуть коштувати уже в півтора рази дорожче, ніж на початку року. Якщо ми говоримо про м’ясо, трошки менше, але в будь-якому випадку, на 40% дорожче, ніж воно коштувало», − пояснив експерт.
Крім того, він запевнив, що підвищення «мінімалки» не вплине на вартість більшості харчових продуктів. За його словами, це стосується тільки тих підприємств, на яких зарплата була нижчою, ніж 3200 гривень.
«Коли ми говоримо про харчові продукти, ми розуміємо, що 3200 вплине на вартість хліба. Виробництво борошна, виробництво макаронів, тут не рідко заробітна плата була дійсно нижче, ніж 3200. Ось у деяких галузях це вплине на зростання цін. Та ж сама мука зросла за 3 тижні на 1,5%», − резюмував Дорошенко.

Коментарi

Коментарiв