Хто «валить» українські банки: Гонтарєва VS. Уряд

226
Журналіст, політолог Олександр Панченко пояснив, хто і що може бути причиною поступового розвалу банківської системи в Україні.

Політолог нагадав, що нещодавно міністр соціальної політики Андрій Рева зізнався, що «ніколи не мав банківської картки» (тобто не тримав гроші в банках). 
«Завів, каже, для галочки заради отримання візи – а банк луснув. Потужна реклама вітчизняної банківської системи, правда?», – підкреслив у статті для Gazeta.ua журналіст, додавши, що це далеко не перший випадок.
Так, е-декларування продемонструвало, що Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, міністр фінансів Олександр Данилюк, заступник голови КМДА та інші урядовці тримають вдома мільйони доларів готівкою. 
«Обурливе й шкідливе лицемірство! Урядовці, які закликають українців не виносити гроші з націоналізованого «ПриватБанку» (щоб не «обвалити» його), самі не тримають власних коштів в українських банках. Та ще й дискредитують ці банки на загальнонаціональних телеканалах!», – зауважив Панченко.
За його словами, «наші з вами тисячі гривень заощаджень працюють на вітчизняну економіку, на кредити нашим підприємствам. А їхні мільярди – ні! Хоча кредити в українських банках вони все одно ще й як беруть». 
Як він зазначив, у цій ситуації складно сказати, хто більше «валить» банківську систему України: очільниця Національного банку Гонтарєва, яка контролює комерційні банки не без бубнового інтересу, чи члени Кабміну, які заохочують громадян масово виводити гроші з цих банків.
«Особливо цинічно це сприймається з вуст міністра соцполітики. Він мав би за посадою турбуватися про те, щоб якомога більше коштів оберталися в банках, полегшуючи тим самим проблему пенсій», – стверджує політолог.
На його думку, «у цьому блюзнірстві є й корупційний підтекст». 
«Чиновники просять і вимагають від українців сплачувати податки (в тому числі з депозитів), отримувати «білу» зарплату – а самі тримають заощадження саме в тій готівковій формі, яку контролюючі органи не мають права перевіряти», – констатував експерт. 
Крім того, він запевнив, що якби гроші високопосадовців із їхніх е-декларацій лежали лише в банках, перевірка їхніх статків на предмет незаконного збагачення була би справою техніки. 
«Люксові автівки вони, до речі, також записують здебільшого не на себе. Чекаємо в наступних телеканалах зізнання чергового міністра про те, що він не «лох», і все життя їздив на чужих машинах за довіреностями?», – підкреслив Панченко. 
«Чому українські посадовці так відверто й легко нехтують державними інтересами на камеру? Чому так легко зізнаються у власній безвідповідальності й недалекоглядності?», – підсумував журналіст.

Коментарi

Коментарiв