Фонд гарантування вкладів винен Нацбанку і Мінфіну 70 млрд гривень

281
Директор Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Костянтин Ворушилін повідомив, що його відомство винне Національному банку більше ніж 9 мільярдів гривень, а Мінфіну – близько 60 мільярдів гривень.

Очільник Фонду пояснив, чи вистачить у держави і ФГВФО коштів, аби повернути гроші вкладникам банків «Платинум» і «Михайлівський», які нещодавно збанкрутіли. 
«Для виплат вкладникам неплатоспроможних банків Фонд зробив великі позики у Нацбанку і  Мінфіну. Ми сьогодні Нацбанку винні більше ніж 9 мільярдів гривень, а Мінфіну – порядку 60 мільярдів», – підкреслив в інтерв’ю НВ Ворушилін. 
За його словами, востаннє ФГВФО взяв у держави 8 мільярдів гривень наприкінці минулого року.
«Тому у Фонду коштів вистачає. У мене немає розуміння, які ще банки можуть бути виведені з ринку. Але за тими прогнозами, які у нас існують, я дуже сподіваюся, що ми цього року не будемо запозичувати у Мінфіну для виплат вкладникам», – наголосив посадовець.
Крім того, він зазначив, що навантаження по «Михайлівському» вийшло понад 2 мільярда гривень із урахуванням тих договорів, де банк Михайлівський виступав посередником між фізичною особою і фінансовою компанією.
«Щодо цього є закон, і ми виплачуємо. Там, де були прямі запозичення громадян фінансовим компаніям – ми вважаємо, що це не наше навантаження», – запевнив чиновник. 
«По «Платинуму» буде виплачено близько 5 мільярдів гривень. База вкладників у цьому банку практично чиста. Із «Михайлівським» – одні проблеми. Там було багато «хімії», – підкреслив Ворушилін. 

Коментарi

Коментарiв