Через підвищення «мінімалки» понад 600 тисяч українців втратять роботу – НБУ

176
Національний банк України оприлюднив інфляційний звіт за січень, у якому зазначено, що внаслідок підвищення мінімальної зарплати 2017 року до 3200 гривень офіційно будуть звільнені близько 630 тисяч осіб. 

Згідно з оцінками Нацбанку, зростання мінімальної зарплати призведе до більш суттєвого зниження зайнятості, ніж прогнозувалося раніше.
«Загальна чисельність працівників формального сектора економіки 2017 року скоротиться на 9% в порівнянні з 2016 роком. Внесок скорочення за рахунок підвищення МЗП складе 5.4 п. п. (або близько 630 тисяч людей)», – ідеться у звіті
Регулятор стверджує, що зниження офіційної зайнятості більшою мірою відбудеться за рахунок малих і середніх підприємств та фізосіб-підприємців, що пояснюється майже дворазовим збільшенням податкового тиску на підприємства на єдиному податку.
Щоправда, як підкреслили в НБУ, частково таке зниження компенсується збільшенням неформальної зайнятості.
Крім того, в Нацбанку вважають, що збільшення середнього рівня оплати праці в економіці може стимулювати повернення на ринок праці людей, які почнуть пошуки роботи, і, як наслідок, рівень безробіття може додатково збільшитися.
У цілому ж, згідно з оцінками НБУ, зайнятість скоротиться на 5 п. п. в порівнянні з 2016 роком, що буде відповідати 10%-му рівню безробіття. 

Коментарi

Коментарiв