МВФ дасть Україні транш, але він буде уже останнім – економіст

181
Економіст, політолог Олександр Савченко проаналізував поширену ЗМІ інформацію про те, що у рамках співпраці Міжнародний валютний фонд вимагає від України підвищення пенсійного віку. 

За словами Савченка, найбільш імовірно, що вимога щодо пенсійного віку стосується вже подальшого кредитування, але справа у тому, що якщо Україна і отримає транш, то він буде останнім. 

«Легко підняти мінімальну зарплату, але набагато складніше провести пенсійну чи земельну реформу. Пенсійна реформа неможлива без підняття як пенсійного стажу, так і пенсійного віку. В усьому світі країни, які виплачують більш-менш гідні пенсії, мають такий розклад: троє працюючих годують одного пенсіонера. В Україні на одного пенсіонера припадає один працюючий. Ніхто не працює, зате всі пенсіонери», – підкреслив у коментарі Слову і Ділу фахівець. 

Як він зауважив, нині уже слід припинити обманювати самих себе, оскільки пенсійна реформа необхідна в першу чергу Україні, а не кредиторам, які, знаючи про дефіцит Пенсійного фонду, розуміють загрози.

Політолог підкреслив, що проблема полягає у наступному: для того, аби починати реформу, уряд сам має повірити в її ефективність. Ідеться не про те, щоб просто підняти пенсійний вік.

 

«Потрібна верифікація виплат, запровадження стандартів соціальної справедливості, уніфікація всіх пенсійних систем. Тому вже просто заговорити кредиторів не вийде», – пояснив економіст. 

«Дефіцит Пенсійного фонду зростає так швидко, що може призвести до краху. Звичайно, МВФ не хоче цього допустити», – зауважив експерт.

Крім того, він наголосив, що подібна ситуація і з земельною реформою. 

«Мораторій можна зняти, але потрібен соціально-політичний консенсус на проведення реальних реформ, а не бутафорії. Наша структура влади поки що унеможливлює проведення будь-яких економічних реформ, а значить, підвищення якості життя та темпів економічного зростання. Це фундаментальна проблема», – стверджує Савченко.

Так, за його прогнозом, Україна таки отримає ще один транш і програма кредитування зупиниться, поки не буде реальних переговорів між усіма структурами влади.

«Звичайно, є російське лобі, популісти. Але під страхом нових виборів популісти можуть стати на шлях реформ. Пропутінські депутати блокуватимуть ці процеси й підводитимуть до нових виборів», – підсумував політолог.

Коментарi

Коментарiв