Експерти попередили українців про чергову хвилю інфляції

176
Значна частина фахівців стверджують, що в Україні очікується черговий стрибок цін на товари та послуги у зв’язку з підвищенням тарифів на нестандартне підключення до електромереж.

Відповідно до рішення Національної комісії з державного регулювання у сфері енергетики, всім підприємствам, які мають електроустановки потужністю від 160 кіловат, доведеться сплатити від трьох до понад дев’яти тисяч гривень за кожний кіловат залежно від регіону.

Експерти запевняють, що додаткові витрати на електроенергію будуть обов’язково включені у вартість продукції. Про це ідеться у сюжеті 24

«Однозначно, собівартість всіх послуг та товарів, які будуть вироблятися в Україні в умовах нових підключень, підвищиться на 30%. Тобто економіка проектів збільшиться на 20-30%, і ми отримаємо інфляцію у вигляді збільшення цін для споживачів», – підкреслив представник Спілки українських підприємств Сергій Петров.

Депутати та підприємці виступили проти такого рішення Національної комісії. Вони вважають, що нові тарифи є необґрунтованими та такими, що можуть зупинити розвиток економіки в країні.

«Відбулося підняття тарифів у шість разів. Плюс ще додається вартість так званої «останньої милі». Як на мене, це стане причиною повної зупинки багатьох бізнес-проектів», – зауважив народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Лев Підлісецький.

Крім того, згідно з прогнозом фахівців, нові тарифи створять штучний інвестиційний бар’єр. Наприклад, у деяких країнах підключення до електромереж безкоштовне. І платять підприємства лише за спожиту електрику. 

На цьому тлі фахівці галузі та народні депутати наполягають на терміновому перегляді тарифів. 

Коментарi

Коментарiв