КМУ затвердив нову концепцію: Держбюджет плануватимуть на три і більше років

183
Міністр фінансів України Олександр Данилюк презентував під час засідання КМУ оновлену концепцію управління державними фінансами, що передбачає запровадження середньострокового бюджетного планування строком на три і більше років.

Як підкреслив очільник Мінфіну, документ є системним і стратегічно важливим, оскільки запроваджує практику ухвалення середньострокових бюджетних декларацій, змінює політику управління держборгом у бік його зменшення в середньостроковій перспективі до 60% ВВП – передає УНІАН

«Важливо, щоб цей документ став реальним. Ми вже підготували план дій, який протягом тижня розішлемо у всі органи влади», – зазначив Данилюк, додавши, Міністерство фінансів уже очікує від органів влади прогнозних даних і планів по 2017 році і на середньострокову перспективу.

Крім того, коментуючи необхідність затвердження документа, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман наголосив: «Це важлива стратегія. Тут є конкретні кроки, які уможливлять ефективно використовувати мільярди держбюджету».

Нагадаємо, у травні 2016 року міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що його відомство має намір готувати трирічний державний бюджет замість звичайного плану на 1 рік.

Відповідну заяву Данилюк зробив 24 травня цього року під час форуму Free Market Road Show: «Мої персональні ключові показники ефективності − затверджуємо трирічний державний бюджет уже цього року».

За його словами, така необхідність переходу на довгострокове планування бюджету з’явилася у зв’язку з дефіцитом коштів у державі й необхідністю розробки стратегії щодо планування витрат: «Чим менше ми маємо коштів, тим легше це планувати».

Крім того, глава Міністерства фінансів наголосив, що минулого року колишній склад уряду здійснив податкову реформу не в повному обсязі, тому новому Кабінету Міністрів доведеться доопрацьовувати це питання.

Коментарi

Коментарiв