Економіст: У світі немає більш непотрібної організації, ніж МВФ

230
Економічний експерт, аналітик Андрій Головачов пояснив, чи допомагає насправді підтримка від Міжнародного валютного фонду.

«У світі немає більш дивної, більш незрозумілої, більш суперечливої, більш непотрібної і більш могутньої організації, ніж МВФ», – підкреслив у своєму Facebook аналітик.
Він нагадав, що організацію було створено 1944 року при утворенні так званої післявоєнної Бреттон-Вудської фінансової системи, що закріпила долар як єдину резервну валюту, яка повинна була вільно обмінюватися на золото у фіксованому співвідношенні 35 дол. за тройську унцію.
«При цьому МВФ було створено для (увага!) «підтримання фіксованих курсів валют по відношенню до долара». Повторюю: для підтримання фіксованих курсів валют між країнами», – пояснив Андрій Головачов.
Так, за його словами, світ розумів, що для нормального розвитку міжнародної торгівлі курси валют повинні бути фіксованими, як це мало місце за часів золотого стандарту.
«Проте, Перша і Друга світові війни призвели до того, що основні запаси золота зосереджено було в США. Звідси виникла природна ідея в тому, що валюти всіх країн повинні бути прив’язані до долара, який, у свою чергу, повинен бути зафіксований по відношенню до золота. Це було логічно. І якщо якась країна відчувала труднощі з підтриманням фіксованого курсу своєї валюти, то до неї на допомогу приходив МВФ! Така була логічна ідея створення МВФ! Підтримка фіксованих курсів!», – наголосив фахівець.
«Але першою вимогою МВФ при видачі Україні чергового траншу що стало? Не повірите! Не підтримання фіксованого курсу гривні, а якраз навпаки! Вимога відпустити гривню у вільне плавання. Зробити курс гривні вільним по відношенню до інших валют. Що відбувається? МВФ не виконує тих завдань, заради яких він був створений 1944 року», – підкреслив економіст.
Він нагадав, що будь-яка організація, будучи раз створеною під одні завдання, потім відчайдушно буде боротися за своє виживання і після того, як завдання стали неактуальними. Це закон біоценозу. Закон боротьби будь-якої організації за своє існування.
«Цей закон універсальний. Зародившись під час хрестових походів у ХІ столітті в Палестині, невеликий релігійно-лицарський орден тевтонів постійно мімікрував, боровся за своє виживання, міняв свої завдання, лавірував, звивався і, врешті-решт, виріс до величезної держави Тевтонського Ордена в середині Європи. З великими труднощами Річ Посполита з союзниками ліквідували цей мілітарний Орден», – нагадав Головачов.
«Крихітний Орден тамплієрів пройшов схожий шлях, зовсім забув свої первинні цілі створення і став першою могутньою банківсько-фінансовою мережевою організацією, яка обплутала майже всю Європу. Його змушені були з величезними труднощами прикінчити король Франції Філіп V і Папа Римський», – зазначив експерт.
За його словами, в Україні ми спостерігаємо такі ж феномени.
«Наприклад, добровольчі батальйони були створені під одні завдання. Але, будучи одного разу створеними, видно, як вони починають жити самостійним життям. Вони вже забули початкові цілі, втягуються в економічні «розбірки», в політичне життя, наведення загальної справедливості. Вони уже дрейфують у тому напрямку, де виживання найкраще гарантовано з економічної точки зору. Закон біоценозу», – стверджує аналітик.
Крім того, він висловив думку, що нині чіткого розуміння, чим зараз займається МВФ, немає ні в кого, навіть у самого МВФ.
«В одних країнах він намагається утримати курс, коли видає кредит, в інших – навпаки. Загалом, МВФ виступає за все хороше, але це добре він розуміє, як сам вирішить, тому що у нього є величезні гроші», – зауважив фахівець.
«Чому, наприклад, в Україні МВФ займається питаннями цін на енергоносії для населення, приватизацією або націоналізацією банків, дефіцитом бюджету, сільгосппитаннями, антикорупційними бюро, пенсійним віком, виборчим законодавством, зменшенням кількості ВНЗ і лікарень, заморожуванням пенсій тощо, ніхто пояснити не може. Цього нічого немає в Статуті МВФ! МВФ вже давно став «річчю у собі», що працює просто на своє виживання, як і багато інших організацій у світі», – наголосив економіст.
Так, на його думку, уже слід визнати, що Міжнародний валютний фонд – це типова світова бюрократична організація, яка працює сама на себе, на своє виживання, лавірує в світовій політиці між США, ЄС та Китаєм і тому за визначенням не може нікому принести ніякої користі.
«Усі поради та рекомендації МВФ безглузді, ангажовані, неефективні, кон’юнктурні і тому небезпечні. Жодній країні МВФ не зміг принести користь. Немає такої країни. Жодну країну МВФ не витягнув з кризи. І Україну теж не витягне», – запевнив Головачов.
«Навпаки, МВФ постійно погіршував ситуацію в Україні, тому що протягом 15 років він свідомо кредитував корупційні уряди, утримував їх на плаву і блокував тим самим всякі надії на реформи. Як результат співпраці з МВФ Україна має безнадійні борги, які вже неможливо ніколи виплатити, і розвалену на очах соціальну сферу», – підсумував аналітик. 

Коментарi

Коментарiв