Гонтарєву звинуватили у створенні інфраструктури для крадіжок із держбанків

224
Очільник підкомітету з цінних паперів фінансового комітету ВРУ Павло Різаненко заявив, що компанія глави Національного банку Валерії Гонтарєвої «Інвестиційний капітал Україна» (ICU) працювала в інтересах «сім’ї» екс-президента Віктора Януковича.

Павло Різаненко повідомив, що це підтверджують учасники ринку цінних паперів.
За інформацією Обозревателя, Генеральна прокуратура України нині активно розслідує походження 1,4 мільярда доларів, заарештованих на рахунках кіпрських фірм в українських держбанках.
Правоохоронцям відомо, що пов’язані з оточенням Януковича офшорні компанії отримали ці гроші в результаті спекуляцій з облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП) протягом 2011-2013 років. Брокером в угодах із цінними паперами виступала компанія ICU.
Своє розслідування схем щодо відмивання коштів ведуть депутати Комітету ВРУ з питань фінансової політики та банківської діяльності.
Як підкреслив Різаненко, ОВДП, якими оперувала Валерія Гонтарева, випускалися під визначених покупців і мали особливо привабливі умови.
«Три великих державних банка торгували між собою. Вони були кінцевими покупцями і продавцями цінних паперів. Але ці облігації проходили як мінімум через троє рук. Перші – це професійний посередник», – наголосив нардеп.
«Наприклад, ICU, «Фондовий актив», або, як не дивно, OTP. Далі йшла компанія-резидент або нерезидент, кіпріот, на якій залишалася основна дельта, і потім знову – професійний посередник. Виглядало це так: папери виходять з «Ощаду» в «Укрексім», проходять через троє рук, і посередникам залишається прибуток від 3% до 5% (від 500 мільйонів гривень – це 25 мільйонів гривень). За одну годину «Ощадбанк» міг продати ОВДП на сотні мільйонів гривень», – зауважив парламентар.
Крім того, він запевнив, що очільниця НБУ відмінно розуміла, в чиїх інтересах вона працює, і які збитки держбанкам завдає прокручування ОВДП між приватними посередниками.
«Був ICU, який надав інфраструктуру для крадіжок. Їх позиція така: ми – посередник, ми нічого не крали. Купили, продали за півкопійки. Вони прекрасно знали, що відбувається на ринку. Вони – найбільший торговець ОВДП. У них було всього три партнера – Макар Пасенюк, Костянтин Стеценко і Валерія Гонтарєва. Це маленька компанія, це не «Морган Стенлі». І такі рішення, як купівля цінних паперів на 500 млн грн. і перепродаж їх вище, не міг приймати трейдер», – підкреслив високопосадовець.
За його словами, існує система внутрішнього контролю, ризик-менеджмент, а всі учасники ринку, які в курсі, стверджують, що керівництво ICU знало, чим вони займалися.
Іще один представник банківського комітету Максим Поляков зазначив, що правоохоронці вже зібрали достатньо матеріалів щодо зловживань Гонтарєвої, і чекають, коли чиновниця позбудеться посади і політичного прикриття.
«Сьогодні у Гонтарєвої є політичний дах. І з цієї простої причини її досі не заарештували. Ми прекрасно знаємо, що, як тільки вона вийде за поріг НБУ, її до кінця життя будуть судити. І я впевнений, що не тільки правоохоронні органи України», – стверджує Поляков.
Він запевнив, що її недоторканність – це міна уповільненої дії.
«Уже приходять з обшуками в одне місце, інше. Питання часу, коли її заарештують, але це неминуче. Це десятки епізодів, сотні банків, і скрізь є корупція Гонтарєвої. Всі кримінальні справи щодо неї були б вже доведені до кінця, якщо б не було команд, які блокують розслідування», – підсумував представник банківського комітету.

Коментарi

Коментарiв