Після скасування оподаткування ціна електрокарів в Україні суттєво знизиться – експерти

365

Експертне середовище жваво обговорює останні законодавчі зміни щодо скасування мит і ПДВ на ввезення в Україну автомобілів з електричним двигуном. На думку фахівців, це зробить електрокари відчутно доступнішими для покупців, здешевивши їх приблизно на третину від нинішньої вартості.

Після скасування оподаткування ціна електрокарів в Україні суттєво знизиться – експерти

«Ми дуже сподіваємося, що обидва закони пройдуть усі стадії голосування і набудуть чинності, – заявив керівник Tesla Motors Club Ukraine Назар Шимоне-Давида. За його словами, це знизить вартість електромобілів на 30% і зробить їх доступнішими для українців. Так, якщо Tesla сьогодні коштує $100 000, то після ухвалення законів її вартість становитиме $70 000.
Як кажуть фахівці, українськими автодорогами вже пересуваються близько тисячі електромобілів. Близько сотні з них – Tesla, а найпопулярніші – Renault Fluence ZE і Zoe, Nissan Leaf та деякі інші. Втім, навіть ці оснащені електродвигуном «бюджетні» авто від Renault і Nissan коштують понад 22 тис. євро. А ще необхідно придбати спеціальний зарядний пристрій для електромобіля. Тож, зниження ввізних «закруток» на них зробить ці автомобілі доступнішими.
Ще одна проблема в тому, що в Україні погано розвинена інфраструктура для електромобілів, тому вирушати на них у тривалі поїздки небезпечно. А ось використання його в межах міста вже нині може бути цілком комфортним. Заряджати таке авто можна, наприклад, уночі.
За матеріалами Finance.UA

Коментарi

Коментарiв