МВФ вимагає від України запровадити новий податок задля кредиту

151
Міжнародний валютний фонд у рамках двосторонньої співпраці з Україною вимагає додати пенсійний податок у межах пенсійної реформи.

Про це ідеться в проекті меморандуму з Міжнародним валютним фондом – передають Українські новини.

«Додатковий податок на внески соціального страхування буде запроваджений до сплати роботодавцями актуарно справедливо й буде накопичуватися на персоніфікованих рахунках», – ідеться у проекті меморандуму.

У Фонді стверджують, що надходження від нього стануть проміжним джерелом фінансування пенсійної реформи.

Окрім того, в тексті меморандуму наголошують на необхідності передбачити новий вибір варіантів виходу на пенсію з більш широким діапазоном пенсійного віку, ніж зараз.

У цілому прогнозується, що пенсійна реформа має призвести до економії не менш ніж 3% ВВП порівняно з 2016 роком за рахунок продовження ефективних років трудового стажу населення.

Нагадаємо, 1 лютого 2017 року Міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що МВФ вимагає підвищити пенсійний вік для українців, але в нинішній ситуації в Мінсоцполітики немає аргументів на користь такого заходу. 

Крім того, наприкінці січня цього року віце-прем’єр-міністр Павло Розенко запевняв, що питання підвищення пенсійного віку знято з порядку денного.

За його словами, питання про підвищення пенсійного віку знято з переговорів між Міжнародним валютним фондом та Україною щодо підготовки нової редакції меморандуму про співпрацю за програмою EFF.

Коментарi

Коментарiв