МВФ вимагає від України скасування оплати комуналки в «розстрочку»

167
Міжнародний валютний фонд вимагає від України скасування можливості громадянам, які не отримують житлові субсидії, платити за житлово-комунальні послуги в розстрочку.

Про це ідеться у проекті меморандуму України та МВФ, який є у розпорядженні Економічної правди.

Зокрема, МВФ вимагає до 1 квітня 2017 року скасувати норму, за якою домогосподарства, що не отримують субсидій, могли здійснювати оплату за опалення протягом 12 місяців. Поки цей пункт залишається неузгодженим.

Відповідно до меморандуму, також Фонд вимагав знизити норми споживання з 5,5 до 4,5 кубометра на 1 кв. метр для індивідуального опалення, і з 65 до 51 кВт/г за 1 кв. метр електроенергії, що використовується для індивідуального опалення.

Цей пункт Україна частково виконала. Зокрема, було переглянуто соціальні нормативи використання газу для індивідуального опалення: з 5,5 кубометра до 5,0 кубометра на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період.

Крім того, було переглянуто нормативи використання електроенергії для індивідуального опалення: з 65 кВт·г до 51 кВт·г на 1 кв. метр опалювальної площі.

Нагадаємо, 19 жовтня 2016 року Кабінет Міністрів дозволив українцям платити за комуналку в розстрочку. 

Ця норма передбачає, що споживач може отримати розстрочку і в місяць звернення повинен сплатити 50% рахунку, а іншу частину необхідно оплатити рівномірно протягом квітня-вересня наступного року, до початку наступного опалювального сезону.

Коментарi

Коментарiв