Українці не зможуть працювати після виходу на пенсію після нової реформи

193
Міністр соціальної політики Андрій Рева розповів про деталі переговорів із Міжнародним валютним фондом і пояснив, що на меті має обіцяна пенсійна реформа. 

Рева зізнався, що переговори з МВФ відбуваються дуже важко, оскільки зіштовхнулися дві позиції, два підходи в проведенні пенсійної реформи, хоча обидві сторони розуміють, що цю реформу потрібно проводити. 

«З’явилися повідомлення, що, мовляв, завдяки МВФ уряд задумався про пенсійну реформу. Це брехня. Найчистіша. Візьміть, будь ласка, операційний план уряду станом на травень 2016 року. Пріоритети в галузі соціальної політики. Ви побачите, що пенсійна реформа була серед цих пріоритетів», – підкреслив в інтерв’ю Реалісту очільник Мінсоцполітики.

Він пояснив, чому цього не зробили ще 2016 року: 

«Коли ми порахували ресурси, необхідні для проведення повномасштабної пенсійної реформи, зрозуміли, що їх немає. Дефіцит бюджету на той момент становив близько 105 млрд грн. Наша поточна задача полягала в тому, щоб дійти до кінця року, вирішити всі поточні проблеми і створити базу, щоб були фінансові можливості для проведення такої реформи 2017 року. І ми це зробили, ухваливши закон № 5130».

Нині ж, як стверджує урядовець, завдання на 2017 рік – проведення пенсійної реформи. За його словами, триває узгодження параметрів цієї реформи з МВФ. Їх вимога дужа проста – підвищити пенсійний вік. Проте, упевнений міністр, це неправильний підхід. 

«Пенсійна реформа в Україні, яка, як очікується, буде проведена вже в 2017 році, повинна передбачати норму про те, що громадяни, які вийшли на пенсію, втратять право працювати.

«У всьому світі діє правило – або пенсія, або зарплата. Після проведення пенсійної реформи, коли пенсія стане достатньою, потрібно встановити правило – або ти працюєш, отримуєш зарплату і виходиш на пенсію трохи пізніше, але пенсія у тебе буде більше. Або ти йдеш відразу і отримуєш пенсію, але не працюєш», – пояснив Рева.

Крім того, відповідаючи на питання про те, що через це роботодавці не будуть офіційно оформляти працюючих пенсіонерів, Рева заявив: «320 тисяч гривень штраф. Будь ласка. Можна не оформляти». 

Коментарi

Коментарiв